تورهای چین: نخستین زن فضانورد چینی راهپیمایی فضایی انجام داد

به گزارش شهر سرگرمی، وانگ یاپینگ نخستین زن فضانورد چینی است که پیاده روی فضایی انجام داد. این عملیات بخشی از مأموریت اقامت 6 ماهه وی در ایستگاه فضایی چین به شمار میرود.

تورهای چین: نخستین زن فضانورد چینی راهپیمایی فضایی انجام داد

با ما همراه باشید و با تورهای چین از شگفت انگیزترین کشور دنیا دیدن کنید بر روی دیوار چین سلفی بگیرید، از قصر ممنوعه دیدن کنید و در خیابان شانگهای پیشرفته ترین آسیا قدم بزنید.

طبق بیانیه آژانس فضایی چین، یاپینگ و ژای ژیگانگ دیگر فضانورد چینی روز گذشته از ایستگاه فضایی این کشور در مدار زمین خارج شدند و طی بیش از 6 ساعت علاوه بر نصب تجهیزات، همراه بازوی رباتیک تست هایی انجام دادند.

یی گوانگفو سومین فضانورد، از داخل ایستگاه به انجام عملیات یاری کرد.

یاپینگ و ژیگانگ قبلاً به ایستگاه های فضایی آزمایشی چین سفر نموده بودند. بعلاوه ژیگانگ 13 سال قبل نخستین راهپیمایی فضایی چین را انجام داد.

این 3 نفر دومین گروه فضانوردی هستند که به ایستگاه فضایی دائمی چین سفر نموده اند. مأموریت آنها از 16 اکتبر شروع شده است.

در حال حاضر ایستگاه فضایی چین فقط شامل ماژول تیان هه است. اما سال آینده دو بخش منگتیان و ونتیان به آن متصل می شوند. وزن ایستگاه پس از تکمیل 66 تن خواهد بود که بسیار کمتر از ایستگاه فضایی بین المللی 450 تنی است.

3 پیاده روی فضایی برای نصب تجهیزات و توسعه ایستگاه فضایی چین انجام می گردد. بعلاوه خدمه شرایط زندگی در ماژول تیان هه را ارزیابی و آزمایش هایی در فضا انجام می دهند.

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 26 تیر 1401 بروزرسانی: 26 تیر 1401 گردآورنده: fun30t1.ir شناسه مطلب: 2042

به "تورهای چین: نخستین زن فضانورد چینی راهپیمایی فضایی انجام داد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تورهای چین: نخستین زن فضانورد چینی راهپیمایی فضایی انجام داد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید