مکرون طرحش را به کرسی نشاند

به گزارش شهر سرگرمی، ایسنا نوشت: پس از سه ماه تظاهرات گسترده مردم فرانسه به طرح اصلاح قانون بازنشستگی امانوئل ماکرون، امروز شورای قانون اساسی این کشور افزایش سن بازنشستگی از 62 به 64 سال را بلامانع دانست.

مکرون طرحش را به کرسی نشاند

انتظار می رود این اقدام، اتحادیه های فرانسه و دیگر منتقدان طرح اصلاح قانون بازنشستگی امانوئل ماکرون را خشمگین کند؛ معترضانی که امروز در طول برگزاری جلسه شورای قانون اساسی در سرتاسر فرانسه گرد هم آمده بودند. رقبای سیاسی ماکرون وعده داده اند که تمام کوشش خود را می نمایند تا دولت این طرح را لغو کند.

گرچه شورای قانون اساسی فرانسه در جلسه امروز خود بعضی از مفاد طرح پیشنهادی ماکرون را رد کرد، اما ماده های اصلی آن از جمله افزایش سن بازنشستگی از 62 به 64 سال را تایید کرد و این همان چیزی است که خشم معترضان را برانگیخته است.

حال ماکرون می تواند ظرف 15 روز آینده این لایحه را امضا نموده و رسما آن را به عنوان قانون اجرا کند.

این شورا بعلاوه در جلسه امروز درخواست قانون گذاران چپ گرای فرانسوی را برای برگزاری رفراندوم در راستای تثبیت حداکثر سن بازنشستگی در 62 سال رد کرد.

در آستانه جلسه این شورا، تنش ها در خیابان های فرانسه شدت گرفته بود؛ از همین رو ماکرون به رهبران اتحادیه های کارگری پیشنهاد داد تا در روز سه شنبه هفته آینده با آنها ملاقات داشته باشد. این درحالیست که رئیس جمهوری فرانسه در ماه گذشته میلادی درخواست این اتحادیه ها برای ملاقات را رد نموده بود.

شایان ذکر است که شورای قانون اساسی تنها این را آنالیز کرد که آیا مفاد طرح پیشنهادی ماکرون با قانون اساسی فرانسه منطبق هستند یا خیر. درست یا غلط بودن مفاد این طرح و تاثیری که بر شرایط مردم این کشور خواهد گذاشت، در معیارهای شورای قانون اساسی نیست و این شورا تنها آنالیز حقوقی متن پیشنهادی ماکرون را برعهده داشت.

311311

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 25 فروردین 1402 بروزرسانی: 25 فروردین 1402 گردآورنده: fun30t1.ir شناسه مطلب: 2181

به "مکرون طرحش را به کرسی نشاند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مکرون طرحش را به کرسی نشاند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید