مراکز واکسیناسیون فعال می شوند ، ماسک مهمترین مانع اومیکرون

به گزارش شهر سرگرمی، وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با بیان اینکه مراکز واکسیناسیون بار دیگر فعال خواهند شد، به مردم توصیه کرد برای مقابله با اومیکرون حتما از ماسک استفاده نمایند.

مراکز واکسیناسیون فعال می شوند ، ماسک مهمترین مانع اومیکرون

به گزارش گروه اجتماعی خبرنگاران، بهرام عین اللهی در گفت وگوی تلویزیونی، انتشار سریع را خصوصیت اصلی اومیکرون مطرح نمود و اضافه کرد: سرعت سرایت این ویروس به حدی است که در فاصله یک روز و نصفی دو برابر می گردد.

وی با بیان اینکه مراکز واکسیناسیون مجددا فعال خواهند شد، ادامه داد: همه باید واکسن تزریق نمایند. افرادی که دز اول را دریافت کردند باید دوز سوم را تزریق کنید، بعلاوه افرادی که دو دز را دریافت کردند حتما باید دز سوم را تزریق نمایند.

عین اللهی از ماسک به عنوان مهمترین عامل مقابله با اومیکرون یاد کرد و اضافه کرد: در کشور های که اومیکرون شایع شده، افرادی که از ماسک استفاده نکردند، بیشتر گرفتار آن شدند.

وزیر بهداشت بعلاوه به مردم توصیه کرد ضمن رعایت فاصله گذاری، از حضور در تجمعات و دورهمی ها پرهیز نمایند.

به گزارش ایرنا، وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی روز یکشنبه 28 آذر ماه مشاهده سویه اومیکرون کرونا در ایران را تایید کرد.

محمدمهدی گویا رئیس مرکز مدیریت بیماری های واگیر وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی نیز گفت، به جز یک موردی که نتیجه آزمایش او بامداد روز یکشنبه مثبت بود، دو مورد مشکوک به ابتلا به سویه تازه اومیکرون نیز در ایران وجود دارد.

بعلاوه کمال حیدری معاون بهداشت وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی توضیح داد، نخستین مبتلا به اُومیکرون در ایران فردی ساکن تهران است از امارات متحده عربی وارد کشور شده است.

محققان آفریقای جنوبی گونه ای تازه از ویروس کرونا را شناسایی کردند که با عنوان B.1.1.529 شناخته می گردد و دارای جهش های چندگانه است.

سازمان بهداشت جهانی، این گونه تازه را به عنوان یک گونه نگران نماینده معرفی و بر اساس ترتیب الفبای یونانی، آن را اومیکرون نام گذاری نموده است.

واکسیناسیون سراسری در کشور از 22 بهمن سال گذشته شروع شد و تا کنون 59 میلیون و 126 هزار و 764 نفر دُز اول، 50 میلیون و 340 هزار و 978 نفر دُز دوم و سه میلیون و 772 هزار و 199 نفر، دُز سوم واکسن کرونا را تزریق نموده اند و مجموع واکسن های تزریق شده در کشور به 113 میلیون و 239 هزار و 941 دُز رسیده است.

بعلاوه از ابتدای شیوع کرونا در کشور (اسفند 98) تا کنون 131 هزار و 83 نفر از هموطنان جان خود را بر اثر ابتلا به ای ویروس جان باخته ناد.

کرونا تا کنون چهار جهش ژنتیکی خطرناک شامل آلفا، بتا، گاما و دلتا داشته و اومیکرون تازهترین نسخه جهش یافته این ویروس است.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 2 بهمن 1400 بروزرسانی: 2 بهمن 1400 گردآورنده: fun30t1.ir شناسه مطلب: 1881

به "مراکز واکسیناسیون فعال می شوند ، ماسک مهمترین مانع اومیکرون" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مراکز واکسیناسیون فعال می شوند ، ماسک مهمترین مانع اومیکرون"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید