(ویدئو) جولان ویروس انگلیسی کرونا در ایران

به گزارش شهر سرگرمی، وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از پخش شدن ویروس جهش یافته انگلیسی در کشور اطلاع داد و گفت: مرگ یک خانم 71 ساله در خیابان وحدت اسلامی که هیچ مسافرتی نداشت و اتفاقی که در آبیک افتاد و بیمارستان هشتگرد، اثبات کرد که ویروس جهش یافته کرونا در کشور چرخیده و باید فکر کنیم زیر پوست هر شهر، روستا و خانواده ای می توان این ویروس را پیدا کرد.

(ویدئو) جولان ویروس انگلیسی کرونا در ایران

سعید نمکی روز شنبه در اجلاس روسای دانشگاه های علوم پزشکی که به صورت ویدیو کنفرانس برگزار گردید، اضافه کرد: وجود ویروس جهش یافته کرونا، زنگ خطر جدی برای مدیریت کرونا است. سخت ترین آخر هفته ای که در طول این 13 ماه بر من گذشت، همین دو روز گذشته بود. در این مدت مشاهده کردم که فراز و نشیب ها چطور ما را گرفتار می نماید. این ویروس جهش یافته کرونا یکی از ویروس هایی است که با اقتدارترین نظام های بهداشتی و درمانی در اروپا را به زانو در آورد. روزهای سختی برای ما آغاز می گردد و بنابراین باید خودمان را برای مبارزه با چموش ترین ویروس جهش یافته کرونا آماده کنیم.

نمکی تاکید نمود روش مبارزه با ویروس کرونا جهش یافته با ویروس کرونا قبلی هیچ فرقی ندارد و فقط تشدید مراقبت ها و رعایت بیشتر پروتکل های بهداشتی اهمیت دارد.

به گفته وزیر بهداشت سخت ترین روزهای مدیریتی ما در زمینه کووید 19 آغاز شده است.

نمکی همچنین گفت که قدرت سرایت ویروس جهش یافته کرونا چند برابر است، همچنین قدرت بیماری زایی و مرگ و میر این ویروس به مراتب بیشتر از چیزی است که اعلام می گردد.

نایب رییس مجلس هم از مشاهده نمونه هایی از ویروس آفریقایی کرونا در کشور خبر داده است. به گفته قاضی زاده هاشمی اوضاع در خوزستان نامناسب است.

صبح امروز نیز حسن روحانی نسبت به خیر چهارم کرونا اعلام خطر کرد.

منبع: فرارو
انتشار: 25 اسفند 1399 بروزرسانی: 25 اسفند 1399 گردآورنده: fun30t1.ir شناسه مطلب: 1446

به "(ویدئو) جولان ویروس انگلیسی کرونا در ایران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "(ویدئو) جولان ویروس انگلیسی کرونا در ایران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید