لاوروف رسما خاتمه همکاری با اروپا را بیان کرد

به گزارش شهر سرگرمی، سرگئی لاوروف، وزیر امور خارجه روسیه امروز سه شنبه در یک کنفرانس مطبوعاتی مشترک با وانگ یی وزیر خارجه چین گفت: اقدامات یک جانبه بروکسل تمام زیرساخت های روابط با روسیه را از بین برده است، بنابراین اکنون مسکو هیچ ارتباطی با این سازمان ندارد.

لاوروف رسما خاتمه همکاری با اروپا را بیان کرد

با ما سفر کنید و با تور اروپا قیمت ارزان از قاره سبز دیدن کنید و با دریافت خدمات ویزای شینگن از گردش به دور اروپا لذت ببرید.

به گزارش ایرنا به نقل از تاس، لاوروف گفت: هیچ ارتباطی با اتحادیه اروپا به عنوان یک سازمان وجود ندارد. کل زیرساخت های این روابط با تصمیمات یک جانبه بروکسل از بین رفته است.

وی در عین حال تاکید نمود مسکو آمادگی برقراری ارتباط برای افزایش تعامل با اتحادیه اروپا را دارد، اما پس از آنکه بروکسل ناهنجاری روابط با فدراسیون روسیه را رفع کرد.

لاوروف توضیح داد: اگر وقتی اروپایی ها تشخیص دهند که این ناهنجاری را در تماس با بزرگترین همسایه خود از بین می برند، ما آماده خواهیم بود که این روابط را بر اساس برابری و بر اساس جستجوی توازن منافع ایجاد کنیم.

وی با بیان اینکه روسیه همواره بر همکاری با همسایگان خود متمرکز بوده است، گفت: کشور ما از نظر جغرافیایی در گستره وسیع قاره اوراسیا واقع شده است، هم چین هم اتحادیه اروپا همسایه ما هستند و ما همواره علاقه مند به ارتقا روابط خود در همه سمت ها بوده ایم.

لاوروف اعلام کرد اگر اروپا این روابط را قطع کرد بنابراین، به طور عینی، منجر به این واقعیت می گردد که روابط با چین توسعه خواهد یافت.

وی همچنین گفت: روسیه کوشش غرب برای نشان دادن روسیه و چین به عنوان دو ماجراجوی دیپلماسی واکسن را رد می نماید.

منبع: فرارو
انتشار: 23 فروردین 1400 بروزرسانی: 23 فروردین 1400 گردآورنده: fun30t1.ir شناسه مطلب: 1502

به "لاوروف رسما خاتمه همکاری با اروپا را بیان کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "لاوروف رسما خاتمه همکاری با اروپا را بیان کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید