فعالیت 60 شتاب دهنده فناوری در کشور

به گزارش شهر سرگرمی، رییس مرکز توسعه فناوری های راهبردی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، گفت: شتاب دهنده ها یکی از عناصر مهم توسعه زیست بوم نوآوری و فناوری هستند و در حال حاضر 60 شتاب دهنده فناوری برای توسعه کسب و کارهای نو در کشور فعالیت می نمایند.

فعالیت 60 شتاب دهنده فناوری در کشور

به گزارش خبرگزاری اقتصادایران ، اسماعیل قادری فر درباره فعالیت شتاب دهنده ها در کشور، توضیح داد: در حال حاضر نزدیک به 60 شتاب دهنده فناوری فعال در کشور داریم که کار حمایت از تیم ها و سرمایه گذاری اولیه را انجام می دهند تا کم کم استارتاپ ها به بلوغ برسند و وارد کسب وکار شوند.

وی اضافه کرد: معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری از اواسط سال 97 در نسل دوم اکوسیستم استارتاپی در کشور به وسیله ستادهای توسعه فناوری، ایجاد شتاب دهنده های تخصصی را در دستور کار قرار داد.

به گفته قادری فر، در حال حاضر ادبیات جدیدی وارد حوزه علمی و فناوری کشور شده است. این ادبیات مختص زیست بوم نوآوری و فناوری است و یکی از مهم ترین عناصر توسعه کسب و کارهای نوین در کشور است.

رییس مرکز توسعه فناوری های راهبردی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری همچنین مطرح نمود: در این زیست بوم جدید در کنار پلت فرم، سکوی ایجاد و توسعه شرکت های دانش بنیان به فکر رونق بخشی به تولیدات فناوران در کشور هم هستیم.

وی ادامه داد: نهادینه کردن زیست بوم نوآوری و فناوری در کشور تنها با شناخت عناصر این زیست بوم محقق می شد، به همین دلیل کوشش کردیم تمام این عناصر را در زیست بوم کنار هم جمع کنیم.

منبع: اقتصاد ایران
انتشار: 17 مرداد 1398 بروزرسانی: 27 فروردین 1399 گردآورنده: fun30t1.ir شناسه مطلب: 183

به "فعالیت 60 شتاب دهنده فناوری در کشور" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فعالیت 60 شتاب دهنده فناوری در کشور"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید