فرانسه باید رسما به استعمارگری و جنایت علیه الجزایر اذعان کند

به گزارش شهر سرگرمی به نقل از رأی الیوم، عبدالوهاب بن زعیم نماینده مجلس الجزایر، اعلام نمود که فرانسه باید به اقدامات استعمارگرایانه خود علیه الجزایر و جنایات اجرا شده علیه این کشور طی 132 سال اعتراف کند.

فرانسه باید رسما به استعمارگری و جنایت علیه الجزایر اذعان کند

وی اضافه کرد: امانوئل ماکرون رئیس جمهور فرانسه، پیش از این به صورت تلویحی از اقدامات فرانسه علیه الجزایر در آن دوره عذرخواهی نموده بود اما ما این عذرخواهی را کافی نمی دانیم.

بن زعیم خاطر نشان کرد: ما به دنبال آن هستیم که استعمار فرانسه و جنایات این کشور علیه الجزایر و تعداد قربانیان این جنایات به صورت رسمی اعلام گردد.

وی اضافه کرد: هزاران سوال وجود دارد که فرانسه باید به آنها پاسخ مشخصی بدهد بنابراین پرونده های بسته شده باید از سوی طرف فرانسوی باز گردد.

گفتنی است که مجلس الجزایر روز یکشنبه با صدور بیانیه ای بیان کرد که بعضی نمایندگان تاکید نموده اند که قانون جرم دانستن استعمار یک خواسته مردمی است.

دوره استعمار فرانسه علیه الجزایر بیش از 5 میلیون قربانی برجای گذاشت. علاوه بر آن هزاران نفر در آن موقع مفقود شده و آزمایش های هسته ای فرانسه در صحرای الجزایر باعث برجای ماندن تأثیرات جسمی وخیمی بر نسل های مختلف در این کشور شد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 29 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: fun30t1.ir شناسه مطلب: 1028

به "فرانسه باید رسما به استعمارگری و جنایت علیه الجزایر اذعان کند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فرانسه باید رسما به استعمارگری و جنایت علیه الجزایر اذعان کند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید