شیوه های اپل و فیس بوک برای حفظ حریم شخصی غیرقابل دفاع است

به گزارش شهر سرگرمی، به گزارش خبرنگاران به نقل از پرس اسوسیشنز، در یک مناظره که در نمایشگاه CES2020برگزار شده بود، یکی از اعضای کمیسیون فدرال تجارت آمریکا(FTC) خطاب به اپل و فیس بوک گفت شیوه های فعلی برای حفظ حریم شخصی افراد غیرقابل دفاع و ناکافی هستند.

شیوه های اپل و فیس بوک برای حفظ حریم شخصی غیرقابل دفاع است

اعضای کمیسیون FTC در پنلی که با حضور مدیران ارشد از هر دو شرکت برگزاری شده بود، از صنعت فناوری خواستند تا مسئولیت بیشتری درباره این مشکل بپذیرد.

ربکا اسلاتر یکی از اعضای کمیسیونFTC بیان کرد تعداد موارد افشای اطلاعات امنیتی در سال های گذشته به شدت افزایش یافته و نشان می دهد باید اقدامات بیشتری برای حفاظت از اطلاعات کاربران انجام داد.

او در این باره گفت: این واقعیت که هر روز در روزنامه ها اخبار مختلفی درباره نشت اطلاعات منتشر شده می گردد، بدان معنا است که اقدامات کافی برای حفظ امنیت اطلاعات انجام نشده است.

همچنین پس از سال های متمادی، برای نخستین بار یکی از مدیران اپل در نمایشگاهCES شرکت کرد. جین هوروات مدیر ارشد امنیت جهانی اپل همراه همتای خود از فیس بوک(ارین ایگان) در این پنل حضور داشند.

ایگان در پاسخ به اسلاتر مطرح کرد ارائه ابزارهای کنترل امنیت سایبری برای کاربران، نمونه ای از اقدامات شرکت برای محافظت از مشتریان خود است.

با این وجود اسلاتر معتقد بود اینکه از مشتریان خواسته گردد تا بر نحوه جمع آوری اطلاعات خود نظارت نمایند، کاری غیر عادلانه است. او در این باره گفت: تصور می کنم حتی اگر کاربران بتوانند از کنترل های معین شده برای حفظ حریم شخصی گذر نمایند، مقدار اطلاعاتی که آنها باید پردازش نمایند، برای بیشتر افراد قابل توجیه نیست.

هوارت نیز در دفاع از اقدامات شرکت خود گفت: در اپل ما کاربران را مانند رانندگان خودروها تصور می کنیم. آنها باید روی اطلاعات خود دسترسی داشته باشند و بتوانند اطلاعات راگزینش نمایند. این یکی از حوزه های تمرکز ما در اپل است. از سوی دیگر مدیر ارشد اجرایی ما (تیم کوک) به شدت به حفظ حریم اطلاعاتی افراد معتقد است.

در ادامه این پنل اسلاتر اظهار امیدواری کرد تا قانون حفظ حریم شخصی تا 2021 در آمریکا ارائه گردد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 8 اسفند 1398 بروزرسانی: 8 اسفند 1398 گردآورنده: fun30t1.ir شناسه مطلب: 655

به "شیوه های اپل و فیس بوک برای حفظ حریم شخصی غیرقابل دفاع است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شیوه های اپل و فیس بوک برای حفظ حریم شخصی غیرقابل دفاع است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید