شست و شوی مبل با مواد طبیعی

به گزارش شهر سرگرمی، در این مقاله می خواهیم روش های شست و شوی مبل با موادی طبیعی و ارزان قیمت را به شما آموزش دهیم. با ما همراه باشید.

شست و شوی مبل با مواد طبیعی

نگه داشتن روکش مبل تمیز و بدون لکه، کاری مشکل و چالش برانگیز است. در اینجا به یک دستور ساده برای ساخت یک شویندۀ طبیعی اشاره شده است. مخصوصا اگر رنگ مبلتان روشن باشد، رهایی از شر لکه های غذا و سایر لکه ها کاری مشکل است. بسیاری از افراد از روکش های مبل استفاده می نمایند اما بعضی دیگر تمایل دارند که مبل را بدون روکش نگه دارند که همین امر باعث می گردد مجبور شوید از شوینده های مختلف برای تمیز کردن آن بهره ببرید.

اگر می خواهید از یک متخصص یاری بگیرید می تونید در قدم اول می توانید برآورد قیمت شستشوی مبل را در شهر خودتان داشته باشید. مثلا اگر به دنبال یک مبل شویی در تهران باشید می توانید درخواست شستشوی مبل ثبت کنید و پس از زمانی کوتاه پیشنهاد متخصصان فعال در بازار را مشاهده کنید. از آنجایی که این متخصصین در بازار صاحب امتیاز و سابقه و کارنامه هستند با در نظر دریافت همین موارد و نظرات مشتریان قبلی ایشان، می توانید انتخابی آگاهانه تر را تجربه کنید.

آب و مادۀ تمیزنماینده:

در ابتدا می توانید برای تمیز کردن مبل از محلول آب و تمیزنماینده بهره ببرید. دو قاشق سوپ خوری ماده تمیز نماینده را در دو استکان آب گرم بریزید و با یک دستمال میکروفایبر، مبل را به خوبی تمیز کنید. بعد از سابیدن مبل با دستمال و محلول مخصوص، پنجره ها را باز کنید و یک فن را جلوی مبل بگذارید تا آن را خشک کند. احتمالا بعد از خشک شدن مبل، متوجه یک سری لکه شوید که با روش قبلی از بین نرفته اند.

مادۀ تمیزنماینده و سرکۀ سفید:

برای رهایی از شر لکه های به جامانده، به محلول تمیزنمایندۀ خود کمی سرکه سفید بیفزایید. سرکه یکی از راه های رهایی از شر لکه های ثابت است. با استفاده از این محلول، دوباره مبل را بسابید.

مادۀ تمیز نماینده، سرکۀ سفید و جوش شیرین:

اگر لکه ها کماکان و با وجود استفاده از مواد قبلی، سرجای خود باقی ماندند؛ بهتر است از یک مادۀ قوی تر برای رهایی از شر لکه ها بهره ببرید. می توانید با استفاده از جوش شیرین و کمی آب، یک مادۀ خمیرمانند درست کنید و این ماده را روی لکه های به جامانده بمالید. بعد از آن، مادۀ تمیزنماینده را روی مبل بریزید و خمیر را از روی آن پاک کنید. بعد از اتمام کار، نبایستی هیچ لکه ای روی مبل باقی مانده باشد.

صفحه جدید ما را دنبال کنید

دنبال می کنم

مواد لازم:

یک سطل

یک دستمال میکروفایبر

دو قاشق سوپخوری مادۀ تمیزنماینده

دو قاشق سوپخوری سرکۀ سفید

دو قاشق سوپخوری جوش شیرین

دو استکان آب گرم

دستورالعمل:

ابتدا محلول شویندۀ خود را با مخلوط کردن همۀ مواد در یک سطل تهیه کنید. دقت کنید که محلول با دقت هم زده گردد.

دستمال میکروفایبر را آغشته به محلول کنید.

با استفاده از حرکات دایره ای شکل، مبل را تمیز کنید و در صورت لزوم، دستمال را خیس کنید. نیازی نیست که محلول از دستمال چکه کند.

اجازه دهید تا مبل در معرض هوا خشک گردد.

این مراحل را در صورت لزوم تکرار کنید.

برای لکه های ثابت، از خمیر جوش شیرین و آب استفاده و این مرحله را در صورت لزوم تکرار کنید.

نکات:

بهتر است قبل از استفاده از این مواد، مقداری از آن را روی سطح کوچکی از مبل تست کنید و مطمئن شوید که به بافت و رنگ مبل آسیب وارد نمی کند.

منبع: اتاق
انتشار: 27 بهمن 1399 بروزرسانی: 27 بهمن 1399 گردآورنده: fun30t1.ir شناسه مطلب: 1387

به "شست و شوی مبل با مواد طبیعی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شست و شوی مبل با مواد طبیعی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید