دولت برای بخش مسکن برنامه داشته است

به گزارش شهر سرگرمی، تهران (پانا) - به گفته وزیر راه و شهرسازی متأسفانه اکثراً دیده و شنیده می گردد که اعلام می نمایند دولت در بخش مسکن فاقد برنامه است و هیچ اقدامی برای مسکن نکرده است.

دولت برای بخش مسکن برنامه داشته است

به گزارش وزارت راه و شهرسازی، محمد اسلامی در حاشیه مراسم شروع عملیات اجرایی پروژه های اقدام ملی مسکن در استان یزد در جمع خبرنگاران، با بیان اینکه متأسفانه اکثراً دیده و شنیده می گردد که اعلام می نمایند دولت در بخش مسکن فاقد برنامه است و هیچ اقدامی برای مسکن ننموده است، گفت: دولت طرح جامع مسکن را که تحت عنوان طرح اقدام ملی فراوری و عرضه مسکن است، در امتداد مسکن مهر و با این اولویت که مسکن مهر باقی مانده را تکمیل نموده و در اختیار مردم قرار دهد، دنبال می نماید.

وی ادامه داد: این کار، یعنی تکمیل واحدهای مسکونی مسکن مهر به سرعت انجام شد و ما در این دوره قریب یک میلیون و 400 هزار واحد مسکونی مهر را تکمیل نموده و به مردم تحویل دادیم.

اسلامی اضافه کرد: در ادامه طرح اقدام ملی مسکن را شروع کردیم که هدف گذاری آن 400 هزار واحد مسکن شهری بوده است. 200 هزار مسکن محرومین و روستایی نیز توسط دستگاه های مختلف احداث می گردد.

وزیر راه و شهرسازی با اشاره به گستردگی طرح اقدام ملی مسکن در کشور گفت: در طرح اقدام ملی مسکن طبق ثبت نامی که انجام شده، واجدین شرایطی که احصا شدند و مردمی که پرونده به صورت الکترونیک تشکیل دادند، برای تأمین مسکن حدود 10 هزار پروژه در سطح کشور شروع کردیم که بالغ بر 530 هزار واحد مسکونی در این پروژه ها احداث خواهد شد. اکنون هر کدام از این پروژه ها در مراحلی از پیشرفت قرار دارند.

این عضو کابینه دولت دوازدهم با اشاره به لزوم تکمیل آورده های مردمی طرح اقدام ملی گفت: موضوعی که اکنون در بخش مسکن حائز اهمیت است و ما به آن اهتمام داریم، این است که مردم تأمین آورده های خود را تسریع نمایند تا سازندگان بتوانند با تأمین اقتصادی به هنگام، پروژه ها را طبق زمان بندی که تعهد کردند، به اجرا در بیاورند.

وی ادامه داد: این ثبت نام گسترده و با وسعت نظر و زمان طولانی موجب شد که ما بتوانیم تمام واجدان شرایطی را که تا به امروز از امتیاز مسکن برخوردار نشده بودند، شناسایی کنیم. در طرح اقدام ملی مسکن سازوکارها به شکلی انتخاب شده که طرح پابرجا باشد. نام آن طرح اقدام ملی گذاشته شده که متعلق به هیچ جریان فکری و سیاسی نباشد. این طرح متعلق به مردم است و تداوم خواهد داشت.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 20 خرداد 1400 بروزرسانی: 20 خرداد 1400 گردآورنده: fun30t1.ir شناسه مطلب: 1596

به "دولت برای بخش مسکن برنامه داشته است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دولت برای بخش مسکن برنامه داشته است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید