خشم عراقی ها از توئیت سفیر انگلیس درباره ظریف، عکس

به گزارش شهر سرگرمی، فارس نوشت: در پی دخالت مجدد سفیر انگلیس در بغداد در امور داخلی عراق و اهانت به مهمان ایرانی این کشور، شماری از شخصیت های سیاسی و کاربران عراقی توئیتر به صفحه سفیر حمله و او را به سکوت دعوت کردند.

خشم عراقی ها از توئیت سفیر انگلیس درباره ظریف، عکس

پست توئیتری استفان هیکی سفیر انگلیس در بغداد در واکنش به اظهارات محمد جواد ظریف وزیر خارجه جمهوری اسلامی ایران در سفر اخیرش به بغداد، برایش دردسرساز شد. و علاوه بر شمار زیادی از کاربران عراقی برخی شخصیت های سیاسی نیز دخالتهای او در امور عراق را به باد انتقاد گرفتند.

هیکی که به انتشار پست های آشپزی در عراق، معروف است، در این پست گفته بود: از اظهارات امروز ظریف که می خواهد عراقی قوی و باثبات ببیند، استقبال می کنم. در عین حال حملات موشکی وحشتناک امروز به سفارت آمریکا و دیپلمات های آن را یادآور می شویم و می گوییم که گام اصلی برای ایجاد عراقی قوی، پایان دادن به حمایت های خارجی از گروه های مسلح خارج از کنترل دولت و اجرای حاکمیت قانون در عراق است.

کاربران عراقی توئیتر در واکنش به این پست توئیتری هیکی در دخالت در امور کشورشان، ضمن انتقاد از او هشتگ سفیر-انگلیس-باید دهانش را ببندد ایجاد کرد که ترند شد.

کاربری با نام hanan hamaod نوشت: جناب سفیر شما و همپیمانان شما به خوبی می دانید که چه کسی مقابل تحقق رویاهایتان در عراق ایستاده است. آنها شیعیان در سراسر جهان هستند. بله شما توانستید با پولها و رسانه هایتان و فساد سیاست مداران، در صفوف ما شکاف ایجاد کنید اما نتوانسته و نخواهید توانست رویاهایتان را محقق کنید و آنها در حد رویا باقی خواهند ماند. ما با اقتدار مقابل آنچه که شما می خواهید می ایستیم.

کاربر دیگری با نام ابومحمد العنزی همزمانی شلیک موشک به سفارت آمریکا و سفر ظریف به عراق را مشکوک دانست و نوشت که این اقدام از سوی گروه های تروریستی مرتبط با آمریکا اجرا شده است تا به دیدار ظریف با مقامات عراقی خدشه وارد کند و این چنین القاء شود که حمله به سفارت آمریکا از سوی گروه های مقاومت نزدیک به ایران اجرا شده است.

علاوه بر آن برخی کاربران نیز خشم خود را با انتشار تصاویری از هیکی که او را به سکوت دعوت می کردند، نشان دادند.

در میان شخصیت های سیاسی عراقی نیز نعیم العبودی عضو فراکسیون پارلمانی الصادقون خطاب به سفیر انگلیس در بغداد نوشت: به نظر می رسد، مدت زمانی که تو در عراق سپری کردی به تو جرات داده که از مرزهای دیپلماسی عبور کنی... [منظور] عراق قوی و باثبات از دید فرزندان آن است نه از دید شما و سطح رویاهایتان..پیشنهاد می کنم که به سرگرمی خود در یادگرفتن پخت غذاهای عراقی بازگردید..زیرا اگر زندگی روی بد خود را به شما نشان دهد، ممکن است به آن نیاز پیدا کنید.

سفیر انگلیس در پاسخ به العبودی نوشت: دکتر نعیم به نظر می رسد که ما درباره مرزهای دیپلماسی اختلاف نظر داریم. اما از شما برای تشویقم برای پخت بیشتر غذاهای عراقی تشکر می کنم. خیلی خوب است. آیا توصیه ای درباره آن دارید؟

این کننده عراقی نیز پاسخ داد: آشپزی من خوب نیست، لذا نمی توانیم توصیه ای کنم. اما درباره سیاست، توصیه من به شما این است که به حاکمیت کشورم احترام بگذارید و به کار دیپلماتیک خود به دور از دخالت در امور داخلی که خشم عراقی ها را بر می انگیزد، بپردازید.

علاوه بر العبودی، نصر الشِمَّری در خطاب به سفیر انگلیس در بغداد، طی پستی در توئیتر از او پرسید: آیا عراق حق دارد که20 پایگاه نظامی در کشور شما داشته باشد و سفارتخانه ای با هزاران سرباز عراقی و 15 هزار کارمند نظامی و غیرنظامی داشته باشد که در مرکز لندن اقدام به تمرین های نظامی کنند. دست از فریب و دروغ بردارید و به کار خود بپردازید و کننده کشور پیر دیپلماسی خود باشید و در اموری که فراتر و بزرگ تر از حد و اندازه های شما و کسی که شما را فرستاده، دخالت نکنید.

سفیر انگیس نیز در پاسخ به الشمری نوشت: در پاسخ به سوال شما[باید بگویم]، این مسأله به دولت بریتانیا بستگی دارد که تصمیم بگیرد نیروهای خارجی در آن باقی بمانند.. نیروهای ائتلاف به دعوت دولت عراق برای مبارزه با داعش در این کشور حضور دارند. ما خوشحالیم که نیروهای ائتلاف با همکاری نزدیک با نیروهای امنیتی عراق به پیشرفت های خوبی رسیده اند.

312 310

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 25 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: fun30t1.ir شناسه مطلب: 1084

به "خشم عراقی ها از توئیت سفیر انگلیس درباره ظریف، عکس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خشم عراقی ها از توئیت سفیر انگلیس درباره ظریف، عکس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید