خبرنگاران نوسازی تجهیزات همگام با جهش فراوری در قم دنبال شد

به گزارش شهر سرگرمی، قم - خبرنگاران - رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت قم گفت: نوسازی تجهیزات و به کارگیری ماشین آلات جدید در واحدهای صنعتی استان همراستا با راهبرد جهش فراوری در قم مورد توجه نهاده شد.

خبرنگاران نوسازی تجهیزات همگام با جهش فراوری در قم دنبال شد

جهت دریافت خدمات هزینه بازسازی خانه با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. از طراحی پلن بازسازی تا اجرای جز به جز بازسازی منزل، ویلا و ساختمان اداری تخصص ماست.

محمود سیجانی روز آدینه در گفت و گو با خبرنگار خبرنگاران، اعلام کرد: صنعت قم طی سال های اخیر جهت نوسازی را به خوبی طی نموده است و بیشتر واحدهای فراوریی فعال در شهرک های صنعتی استان از تجهیزات پیشرفته و جدید استفاده می نمایند.

وی اضافه کرد: استفاده از ماشین آلات جدید و تجهیزات پیشرفته در واحدهای صنعتی استان علاوه بر افزایش سطح فراوری محصولات و تحقق راهبرد جهش فراوری، موجب کاهش قابل توجه حجم آلودگی فعالیت های صنعتی شده و به حفظ بهتر محیط زیست قم یاری می نماید.

وی ادامه داد: در همین رابطه برای استقبال هر چه بیشتر واحدهای صنعتی استان از جدیدترین ماشین آلات، علاوه بر پرداخت تسهیلات مورد احتیاج، فرایند صدور مجوزهای لازم برای واردات این تجهیزات نیز تسهیل شده است.

سیجانی گفت: برای پیشرفت صنعت استان از تمام ظرفیت های موجود استفاده خواهیم کرد و در این رابطه علاوه بر واردات تجهیزات پیشرفته، از توانایی شرکت های دانش بنیان به منظور نوسازی ماشین آلات مورد استفاده در واحدهای صنعتی بهره مند خواهیم شد.

وی اعلام کرد: شهرک های صنعتی قم از ظرفیت های مطلوبی برای گسترش فعالیت های فراوریی برخوردار است که با استقرار صنایع پیشرفته و نوسازی ماشین آلات واحدهای موجود، می توان سطح فراوری و اشتعال در بخش صنعت استان را بیش از پیش افزایش داد.

تا به امروز حجم سرمایه گذاری اجرا شده برای واحدهای صنعتی استان قم فراتر از 51 هزار میلیارد ریال است که با این حجم از سرمایه گذاری اجرا شده در حدود 2هزار و 400 واحد صنعتی و فراوریی استان برای بیش از 58 هزار تن فرصت اشتغال ایجادشده است؛ همچنین قم دارای هفت شهرک صنعتی شکوهیه، الغدیر، چاپ و نشر، سلفچگان، محمودآباد، ثامن الائمه (ع) - قنوات - و فناوری اطلاعات و ارتباطات (I.C.T) و چهار ناحیه صنعتی خورآباد، دستجرد، سیرو و طغرود است که هرکدام از آن ها موقعیت ممتازی برای توسعه سرمایه گذاری، فراوری و اشتغال دارد.

منبع: ایرنا
انتشار: 10 آذر 1399 بروزرسانی: 29 شهریور 1400 گردآورنده: fun30t1.ir شناسه مطلب: 1239

به "خبرنگاران نوسازی تجهیزات همگام با جهش فراوری در قم دنبال شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران نوسازی تجهیزات همگام با جهش فراوری در قم دنبال شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید