خانه خلاق در حوزه هنر و رسانه راه اندازی می گردد

به گزارش شهر سرگرمی، به گزارش خبرنگاران به نقل از معاونت علمی و فناوری، با انعقاد این تفاهم نامه که به امضای پرویز کرمی دبیر ستاد فرهنگسازی اقتصاد دانش بنیان و توسعه صنایع نرم و خلاق، محمدمهدی دادمان رئیس حوزه هنری انقلاب اسلامی سازمان تبلیغات اسلامی و اسماعیل قادری فر رئیس مرکز توسعه فناوری های راهبردی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری رسید، زمینه برای ایجاد خانه های خلاق با هدف توسعه اقتصاد خلاق به وسیله رونق زیست بوم صنایع نرم، فرهنگی و خلاق، فراهم شد.

خانه خلاق در حوزه هنر و رسانه راه اندازی می گردد

هدف از انعقاد این تفاهم نامه تأسیس خانه های خلاق و مراکز نوآوری تخصصی حوزه هنر، رسانه، صنایع فرهنگی و خلاق با مأموریت جذب و توانمندسازی شتابدهنده ها، استارت آپ ها، شرکت های خلاق و دانش بنیان برای گسترش زیست بوم صنایع فرهنگی و خلاق در سطح کشور است.

ایجاد بستری برای توسعه صنایع خلاق و فرهنگی

با این تفاهم نامه همکاری گام های اساسی برای حمایت اقتصادی و معنوی از شرکت های مستقر در خانه های خلاق و مراکز نوآوری صنایع خلاق و فرهنگی، در چارچوب قانون حمایت از شرکت های دانش بنیان و خلاق صورت می گیرد. همچنین با معرفی شتابدهنده های تخصصی حوزه فرهنگ و هنر، جهت توسعه و تجاری سازی ایده های خلاق در حوزه های یاد شده هموار خواهد شد.

پشتیبانی از خانه های خلاق و مراکز نوآوری، زمینه را برای برقراری ارتباط میان مراکز و خانه های خلاق سایر استان ها و تیم های مستقر در آن با شرکت ها و سازمان های مختلف فراهم می آورد.

ستاد فرهنگسازی اقتصاد دانش بنیان و توسعه صنایع نرم و خلاق معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری ضمن حمایت از برگزاری رویدادهای مرتبط با حوزه هنر، رسانه، صنایع فرهنگی و خلاق، از خانه های خلاق و مراکز نوآوری برای برقراری ارتباط میان مراکز نوآوری و خانه های خلاق سایر استان ها و دیگر تیم های مستقر با شرکت ها و سازمان های حمایت می نماید.

بر اساس این تفاهم نامه همکاری، تسهیل حمایت های ذیل آئین نامه های مرتبط با زیست بوم خلاق و شرکت های دانش بنیان با موضوع حوزه هنری و همچنین حمایت و مشارکت در جهت ایجاد و راهبری خانه های خلاق و مراکز نوآوری با موضوع فناوری های نرم و فرهنگی و خدمات حوزه هنر، رسانه و خلاق در دستور کار قرار گرفته است.

حوزه هنری سازمان تبلیغات اسلامی نیز مسئولیت تأمین محل استقرار خانه های خلاق و مراکز نوآوری حوزه هنر، رسانه، صنایع فرهنگی و خلاق و شتابدهنده های این عرصه ها و فراهم کردن زیرساخت ها را در شهر تهران و دیگر استان ها، با تمرکز بر راه اندازی حداقل یک مرکز ویژه در سطح شهر تهران عهده دار شد.

بر اساس تفاهم اجرا شده آموزش های فنی مرتبط با توانمندسازی شرکتهای خلاق و تیم های مستقر در مراکز نوآوری، شبکه سازی و اتصال خانه ها و شرکت های خلاق و تیم های مستقر در خانه های خلاق و مراکز نوآوری به حوزه ها و مشتریان بالقوه در حوزه های یادشده از دیگر راهبردهای حوزه هنری برای رونق کسب وکارهای خلاق است.

حوزه هنری سازمان تبلیغات اسلامی و معاونت علمی و فناوری، ضمن حمایت و پشتیبانی علمی، فنی و تجهیزاتی از شرکت های خلاق و تیم های مستقر در خانه های خلاق، با برگزاری رویدادهای مرتبط با حوزه هنر، رسانه، صنایع فرهنگی و خلاق زمینه را برای شناسایی فناوری ها و ظرفیت های دارای کشش بازار و یاری در ایجاد زمینه مناسب فعالیت شرکتهای خلاق مهیا خواهد نمود.

کمیته راهبری با حضور نمایندگانی از ستاد فرهنگسازی اقتصاد دانش بنیان و صنایع خلاق معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و حوزه هنری سازمان تبلیغات اسلامی، پیگیری و تحقق برنامه های تفاهم نامه و نظارت بر حسن اجرای آن ها را بر عهده دارند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 20 فروردین 1400 بروزرسانی: 20 فروردین 1400 گردآورنده: fun30t1.ir شناسه مطلب: 1497

به "خانه خلاق در حوزه هنر و رسانه راه اندازی می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خانه خلاق در حوزه هنر و رسانه راه اندازی می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید