خانه خالق ارباب حلقه ها را نجات دهید

به گزارش شهر سرگرمی، کوشش ها برای نجات خانه متعلق به جی. آر.آر. تالکین در آکسفورد و جایی که او مهم ترین رمان هایش را در آن جا خلق نموده شروع شده و یان مک کلین و مارتین فریمن دو بازیگر فیلم های ارباب حلقه ها نیز حمایت خود را از کارزار جمع آوری شش میلیون دلار برای خرید این خانه و تبدیل آن به موزه اعلام نموده اند.

خانه خالق ارباب حلقه ها را نجات دهید

تالکین در سال 1930 به همراه خانواده اش به این خانه در جاده نورثمور آکسفورد نقل مکان و برای مدت 17 سال در آن جا زندگی کردند. در این دوره تالکین پروفسور ادبیات انگلیسی در دانشگاه بود. او در این خانه مهم ترین آثارش یعنی رمان های معروف هابیت و ارباب حلقه ها را نوشت.

جولیا گلدینگ، نویسنده انگلیسی کارزار شش میلیون دلار برای خرید خانه جی.آر.آر. تالکین را ایجاد نموده تا پیش از حراج خانه آن را نجات دهد و آن را به یک مرکز ادبی و موزه تبدیل کند. این اقدام با حمایت یان مک کلین، مارتین فریمن و جان ریس دیویس، بازیگران فیلم های سینمایی اقتباس شده از آثار تالکین همراه شده است.

قرار است این خانه که هفت اتاق خواب دارد پس از خرید مشابه زمان زندگی تالکین در آن بازسازی گردد.

گاردین نوشت، مجموعه فیلم های بلند اقتباس شده از رمان های تالکین که کارگردانی آن را پیتر جکسون بر عهده داشته در مجموع حدود شش میلیارد دلار در دنیا فروخت و 17 جایزه اسکار از جمله اسکار بهترین فیلم بلند را از آن خود کرد.

منبع: گردشبان
انتشار: 12 دی 1399 بروزرسانی: 12 دی 1399 گردآورنده: fun30t1.ir شناسه مطلب: 1308

به "خانه خالق ارباب حلقه ها را نجات دهید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خانه خالق ارباب حلقه ها را نجات دهید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید