حمایت دانشگاه آزاد از طرح های فناورانه با فرایند جدید

به گزارش شهر سرگرمی، تفاهم نامه همکاری میان صندوق غیردولتی پژوهش و فناوری دانشگاه آزاد و اداره کل اقتصاد دانش بنیان و توسعه سرمایه گذاری با هدف حمایت این دانشگاه از طرح های فناورانه با فرایندی جدید امضا شد.

حمایت دانشگاه آزاد از طرح های فناورانه با فرایند جدید

به گزارش گروه دانشگاه خبرنگاران به نقل از روابط عمومی معاونت تحقیقات، فناوری و نوآوری دانشگاه آزاد، تفاهم نامه همکاری بین صندوق پژوهش و فناوری دانشگاه آزاد و اداره کل اقتصاد دانش بنیان و توسعه سرمایه گذاری معاونت تحقیقات، فناوری و نوآوری دانشگاه آزاد به امضا رسید. براساس این تفاهم نامه این دو نهاد ذیل دانشگاه آزاد اسلامی، در حمایت و گسترش بازار محصولات دانایی محور و دانش بنیان و همچنین ارائه یاری ها و خدمات اقتصادی و پشتیبانی به مراکز نوآور و موسسات دانش بنیان، با یکدیگر تشریک مساعی خواهند داشت.

هدف اصلی امضای این تفاهم نامه براساس شعار جهش فراوری، مانع زدایی ها و پشتیبانی ها و برای مشخص وظایف و اختیارات طرفین در راستای تسهیل اجرای ماده 45 قانون برنامه چهارم توسعه مصوب 11/6/1383 و ماده 44 قانون برطرف موانع فراوری رقابت پذیر و ارتقای نظام اقتصادی کشور مصوب 1/2/1394 است. اداره کل اقتصاد دانش بنیان و توسعه سرمایه گذاری، ارزیابی و تشخیص صلاحیت اولیه شرکت ها و گروه های مستقر در دانشگاه آزاد اسلامی با موضوع فناورانه و نوآورانه را انجام و پس از ارزیابی ها، آن ها را جهت بهره مندی از خدمات اقتصادی و تسهیلاتی، به طرف دوم ارجاع خواهد داد.

در این جلسه وحید ضرغامی؛ قائم مقام معاونت تحقیقات، فناوری و نوآوری، دکتر شهاب نوروزیان علم؛ مدیرکل اداره اقتصاد دانش بنیان و توسعه سرمایه گذاری و عسکری غلامزاده؛ مدیرعامل صندوق غیردولتی پژوهش و فناوری دانشگاه آزاد حضور داشتند.

ضرغامی با بیان اینکه صندوق در شروع کار خود است، مطرح کرد: در چند ماه شروع فعالیت صندوق، اقدامات بسیار خوبی اجرا شده و امیدواریم در آینده این صندوق تا شهریور به سرمایه 250 میلیارد تومانی برسد.

غلامزاده گفت: با تاسیس صندوق، ماموریت های جدیدی تعریف شده و با اداره کل اقتصاد دانش بنیان و توسعه سرمایه گذاری این تفاهم نامه به امضا رسید تا از موازی کاری ها جلوگیری گردد و همچنین بتوانیم با همکاری میان این دو بخش، آنالیز و ارزیابی طرح های درون دانشگاهی بر مبنای سیاست های موجود، تقسیم کار صورت خواهد گرفت و از این به بعد طرح های نوآورانه کلیه گروه ها و شرکت ها الزما به اداره کل اقتصاد دانش بنیان ارجاع داده شده و با صلاحدید آن اداره کل، طرح ها در قالب پوشش اقتصادی قرار خواهند گرفت.

در خاتمه این نشست نوروزیان با بیان اینکه این فرصت خوبی است تا طرح های دانش بنیانی که در دانشگاه آزاد وجود دارند، مشخص تکلیف خواهند شد و فناور خواهد دانست از چه طریقی می تواند سرمایه اولیه را به دست آورد. کمیته هایی در اداره اقتصاد دانش بنیان شکل گرفته تا ارزیابی های طرح ها انجام گردد. کوشش ما این است تا ریسک سرمایه گذاری در دانشگاه آزاد کم تر شده و همچنین نقش تسیهل گر را به معنای واقعی انجام دهیم.

در خاتمه نشست، تفاهم نامه مذکور در 7 ماده به امضای طرفین رسید و مفاد مطروحه قابلیت اجرایی پیدا کرد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 10 خرداد 1400 بروزرسانی: 10 خرداد 1400 گردآورنده: fun30t1.ir شناسه مطلب: 1586

به "حمایت دانشگاه آزاد از طرح های فناورانه با فرایند جدید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حمایت دانشگاه آزاد از طرح های فناورانه با فرایند جدید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید