جایزه یک میلیون دلاری اف بی آی برای معرفی آدم ربایان طالبان

به گزارش شهر سرگرمی، پلیس فدرال آمریکا برای دستگیری افراد وابسته به طالبان که هشت سال پیش یک زن آمریکایی و همسر کانادایی اش را در افغانستان ربوده بودند، یک میلیون دلار جایزه مشخص کرد.

جایزه یک میلیون دلاری اف بی آی برای معرفی آدم ربایان طالبان

به گزارش شهر سرگرمی به نقل از گاردین، این تازه ترین چرخش در پرونده مرموز گروگان گیری کیتلن کولمن آمریکایی و شوهر کانادایی اش جاشوا بویل در هشت سال پیش در افغانستان است؛ زمانی که طالبان بر بخش هایی از این کشور حکم می راند. با اینکه رسانه های طالبان تصویر این زوج را در رسانه های خود به عنوان گروگان نشان داده بودند اما آنها در 2017 نجات یافتند و پس از آن پرونده بدرفتاری بویل با کولمن در کانادا مدتی جنجال به پا کرد.

کیتلن و جاشوا اندکی پس از ازدواج در 2012 راهی افغانستان شدند و کمی بعد از رسیدن به این کشور بحران زده، یک گروه مرتبط با طالبان آنها را گروگان گرفت. این زوج آمریکایی-کانادایی پنج سال گروگان افراد شبکه حقانی در افغانستان بودند و کولمن در سه سال پنج فرزند به جهان آورد. خانواده پنج نفری بویل مدام جابه جا و بیشتر در اقامتگاه های زیرزمینی نگه داشته می شدند. تا اینکه انتها در اکتبر 2017 در عملیات سربازان پاکستانی نجات یافتند و به کانادا بازگشتند.

دسامبر همان سال، بویل با 19 عنوان اتهامی از جمله تجاوز، بدرفتاری و تهدید به قتل در اوتاوا بازداشت شد و محاکمه اش حدود یک سال طول کشید. انتها دادگاه کانادا این مرد را از عناوین اتهامی تبرئه کرد تا بویل بار دیگر نزد همسر آمریکایی و سه فرزند خود بازگردد.

با اینکه کولمن و بویل پیش تر مدعی شده بودند تصاویر ربایندگان خود را در رسانه ها و ویدئوهای شخصی دیده اند اما پلیس فدرال آمریکا FBI با قرار دادن یک میلیون دلار جایزه از مردم برای به دست آوردن اطلاعات بیشتر یاری بگیرد.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 21 تیر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: fun30t1.ir شناسه مطلب: 985

به "جایزه یک میلیون دلاری اف بی آی برای معرفی آدم ربایان طالبان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جایزه یک میلیون دلاری اف بی آی برای معرفی آدم ربایان طالبان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید