تهران چه قدر پول درآورد؟

به گزارش شهر سرگرمی، در جدیدترین گزارشی که از وضعیت درآمدی استان تهران در هشت ماهه ابتدایی امسال منتشر شده، مالیات اصلی ترین منبع درآمدی پایتخت به شمار می رود.

تهران چه قدر پول درآورد؟

به گزارش شهر سرگرمی، جدیدترین گزارش منتشر شده از سوی اتاق بازرگانی تهران نشان می دهد که در هشت ماهه ابتدایی امسال پایتخت حدود 26 هزار میلیارد تومان درآمد عمومی داشته که 93 درصد آن را مالیات ها تشکیل داده است.

براین اساس از فروردین ماه تا سرانجام آبان ماه امسال تهرانی ها 25 هزار و 300 میلیارد تومان مالیات پرداخت نموده اند و تنها 750 میلیارد تومان از دیگر بخش ها درآمد برای شهر به دست آمده است.

طبق برآوردهای انجام شده در امسال میزان درآمدهای تهران 12.5 درصد رشد داشته است.

ارزیابی ها از چگونگی تحقق درآمدهای مالیاتی امسال نشان می دهد که مالیات های مستقیم سهم بیشتری در جذب درآمدهای شهر داشتند و تهرانی ها در طول این مدت حدود 13.5 هزار میلیارد تومان مالیات مستقیم پرداخت کردند و مالیات های غیرمستقیم نیز عدد حدود 12 هزار میلیارد تومان را نشان می دهد.

در حوزه مالیات های مستقیم مالیات اشخاص حقوقی غیردولتی بیشترین سهم را به خود اختصاص داده است و پس از آن مالیات حقوق بخش خصوصی، مالیات مشاغل، مالیات مستغلات و مالیات های نقل و انتقال سرقفلی در رتبه های بعدی قرار گرفتند. در این میان مالیات اشخاص حقوقی غیردولتی با ثبت درآمد بیش از 6000 میلیارد تومانی، اصلی ترین محل درآمد شهر به شمار می رود.

در حوزه مالیات های غیرمستقیم نیز مالیات بر ارزش افزوده بالاترین عدد را به خود اختصاص داده و پس از آن عوارض خروج مسافر از مرزهای کشور، مالیات شماره گذاری خودرو، مالیات بر نقل و انتقال اتومبیل و مالیات بر فروش سیگار در رده های بعدی قرار گرفتند.

در حوزه درآمد دستگاه های اجرایی نیز بیشترین درآمد در ماه های ابتدایی امسال به نیروی انتظامی با حدود 361 میلیارد تومان اختصاص یافته که از این عدد 63 درصد آن حاصل از جرائم رانندگی بوده است.

در رده بعدی سازمان اداره کل ثبت اسناد و املاک قرار گرفته که حدود 260 میلیارد تومان درآمد داشته است و در رده های بعدی نیز گمرک، میراث فرهنگی و اداره کل انتقال خون قرار دارند که جزو سازمان هایی هستند که بخشی از درآمد تهران در امسال را به خود اختصاص داده اند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 25 اردیبهشت 1398 بروزرسانی: 27 فروردین 1399 گردآورنده: fun30t1.ir شناسه مطلب: 71

به "تهران چه قدر پول درآورد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تهران چه قدر پول درآورد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید