تاثیر مکمل های بدن سازی بر قلب

به گزارش شهر سرگرمی، مصرف مکمل بدنسازی بسیار برای افراد ورزشکار حائز اهمیت است . معمولا یکی از عوارض مکمل بدنسازی عوارضی نظیر قلبی و عروقی و یا ایست قلبی است، بر این اساس باید حتما به عوارض مکمل های بدنسازی توجه داشته باشیم.

تاثیر مکمل های بدن سازی بر قلب

افراد باید به پیغام ها و هشدارهایی که در رابطه با مصرف مکمل های ورزشی، داروهای چاقی و لاغری، مواد نیروزا، داروهای ترک اعتیاد غیرمجاز وجود دارد، توجه نمایند.یکی از این هشدارها در رابطه با مصرف مکمل های بدنسازی غیرمجاز است که عوارضی همانند بزرگ شدن سینه ها در مردان و طاسی در زنان را در پی دارد.مصرف مکمل های بدنسازی برای افراد زیر هجده سال ممنوع است و ورزشکاران حرفه ای بالای هجده سال نیز تنها می توانند زیر نظر پزشک متخصص طب ورزشی یا متخصص تغذیه، از مکمل های مجاز و قانونی استفاده نمایند.

نگرانی هایی در خصوص استفاده از کراتین وجود دارد و برخی معتقدند که ارتباطی با افزایش ضربان قلب و فشار خون وجود دارد. این ارتباط به علت این است که مکمل کراتین انرژی زا بوده و بعد از مصرف، فرد با تصور افزایش قدرت دست به انجام کارها و تمرینات سخت می زند، بنابراین به طور غیرمستقیم به سیستم قلب و عروق خودش فشار می آورد و درصورت داشتن بیماری های قلبی و عروقی ناآشکار، قلب این فرد در درازمدت نمی تواند جوابگوی نیازهای بدنش باشد و دچار بیماری و نارسایی می گردد.

بهتر است زمانی که از مکمل کراتین استفاده می کنید همزمان و همراه با آن دارویی استفاده نکنید. زیرا تداخل آنها سبب آسیب به سیستم گوارشی می گردد. کراتین در بدن ما به وسیله کلیه ها فیلتر می گردد و سطوح بالای آن در کلیه ها می تواند نشان دهنده نارسایی بالقوه کلیه باشد. به همین علت است که استفاده از مکمل کراتین حتما باید اصولی بوده و اندازه مصرف از اندازه توصیه شده بالاتر نرود.

شایع ترین و خطرناک ترین عوارض مکمل های ورزشی، عوارض قلبی عروقی است و شیوع ایست قلبی در ورزشکاران نیز می تواند به همین علت باشد. برخی از مکمل های ورزشی، مکمل هایی بی اثر هستند و به علت وجود پودرهای چاق نماینده حاوی کورتون، بسیار مضر نیز هستند.

متخصص قلب و فوق تخصص آنژیوپلاستی

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 27 آبان 1402 بروزرسانی: 27 آبان 1402 گردآورنده: fun30t1.ir شناسه مطلب: 2248

به "تاثیر مکمل های بدن سازی بر قلب" امتیاز دهید

1 کاربر به "تاثیر مکمل های بدن سازی بر قلب" امتیاز داده است | 1 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تاثیر مکمل های بدن سازی بر قلب"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید