تأیید حکم قصاص عامل جنایت در موبایل فروشی

به گزارش شهر سرگرمی، دیوان عالی کشور حکم قصاص و حبس متهمانی که فروردین ماه یک جوان موبایل فروش را با ضربات قمه به قتل رسانده بودند، تأیید کرد.

تأیید حکم قصاص عامل جنایت در موبایل فروشی

به گزارش شرق، در تعطیلات نوروز امسال خبر درگیری خونینی در یک موبایل فروشی در اسلامشهر به مأموران داده شد. در همان حین مأموران گشت که در اطراف محل حادثه بودند، دو متهم را بازداشت کردند و متهم سوم نیز چند روز بعد خود را تسلیم مأموران کرد. آنالیز ها نشان داد سه جوان از چند روز قبل برای سرقت از موبایل فروشی نقشه کشیده و آنجا را زیر نظر داشته اند.

آن ها یک روز قبل از حادثه سراغ مرد موبایل فروش رفتند و با توجه به شیوع کرونا و تعطیلی مغازه ها متهم اصلی پرونده از مرد موبایل فروش درخواست نموده بود تا روز بعد به مغازه بیاید تا او موبایل درخواستی اش را بخرد و مرد موبایل فروش هم قبول نموده بود. در روز حادثه دو متهم وارد مغازه می شوند و یکی از آن ها هم در خیابان کشیک می دهد.

در نهایت زمان سرقت درگیری بین مرد موبایل فروش و متهمان داخل مغازه رخ می دهد. چند روز بعد از این حادثه مرد موبایل فروش دچار مرگ مغزی شد و در نهایت اولیای دم قبول کردند اعضای بدن او را اهدا نمایند. با انتشار فیلم هولناک صحنه درگیری و تحت تأثیر قرار دریافت افکار عمومی، به این پرونده به صورت ویژه رسیدگی شد و شعبه یک دادگاه کیفری استان تهران مسئول رسیدگی به این پرونده شد.

متهمان یک به یک پای میز محاکمه رفتند. متهم ردیف اول اتهام خود را قبول کرد و گفت: من قصد کشتن نداشتم، وقتی مقتول دستش را به سمت کشو برد، فکر کردم می خواهد شوکر بیرون بیاورد که ضربه را زدم. با سرانجام جلسه دادگاه، قضات وارد شور شدند و متهم ردیف اول را با درخواست اولیای دم به قصاص و هر سه متهم را در تشکیل باند و سرقت مسلحانه مجرم شناختند و به حبس طولانی مدت محکوم کردند. این حکم در شعبه 29 دیوان عالی کشور تأیید شد.

منبع: فرارو
انتشار: 22 آبان 1399 بروزرسانی: 22 آبان 1399 گردآورنده: fun30t1.ir شناسه مطلب: 1202

به "تأیید حکم قصاص عامل جنایت در موبایل فروشی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تأیید حکم قصاص عامل جنایت در موبایل فروشی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید