امکان سنجی توسعه خط 7 مترو، مناسب سازی معابر شهری برای معلولان و نابینایان

به گزارش شهر سرگرمی، معاون حمل ونقل و ترافیک شهرداری تهران از مطالعه و امکان سنجی توسعه خط 7 مترو و پوشش شمال شرق منطقه 2 با حمل ونقل ریلی اطلاع داد.

امکان سنجی توسعه خط 7 مترو، مناسب سازی معابر شهری برای معلولان و نابینایان

به گزارش گروه اجتماعی شهر سرگرمی، به نقل از روابط عمومی معاونت حمل ونقل و ترافیک شهرداری تهران؛ محسن پورسیدآقایى، صبح امروز در جلسه نظارت ستادی حوزه حمل ونقل و ترافیک منطقه 2 با اشاره به اقدامات اجرا شده ترافیکی در این منطقه بر ضرورت توسعه حمل ونقل عمومی در شمال و شمال غرب این منطقه تاکید نمود و گفت: در حال حاضر ایستگاه پایانی خط 7 مترو، میدان کتاب است که از سوی منطقه 2 امتداد و توسعه این خط و پوشش شمال شرقی منطقه مطرح و مقرر شد امکان سنجی توسعه خط 7 در دست مطالعه قرار گیرد.

وی با بیان اینکه تقاضای سفر در نیمه شمالی خط 7 بسیار بیشتر از نیمه جنوبی آن است توضیح داد: این که اولویت راه اندازی خط 7 به بخش شمالی اختصاص یافته بسیار مناسب بوده و در حال حاضر سرفاصله حرکت قطار در این خط 12 دقیقه است، اما می طلبد برای کاهش سرفاصله حرکت قطار به 8 دقیقه نیز تمهیداتی از سوی شرکت بهره برداری مترو صورت گیرد.

معاون حمل ونقل و ترافیک شهرداری تهران با تاکید بر ضرورت مناسب سازی معابر برای معلولان، نابینایان و افراد دارای شرایط خاص توضیح داد: اقدامات خوبی در ارتباط با این موضوع در ایستگاه های مترو و خطوط بی آر تی اجرا شده، اما معتقدم در ابتدا باید معابر دسترسی این قشر از شهروندان به پایانه های حمل ونقل عمومی مناسب سازی گردد و تا رسیدن به نقطه ایده آل و طلایی راستا طولانی داریم.

پورسیدآقایى بر ضرورت مناسب سازی اماکن و معابر شهری به عنوان یکی از مهم ترین درخواست های شهروندان تاکید نمود.

معاون شهردار تهران، توسعه فیبر نوری، نصب دوربین های ثبت سرعت و عبور از چراغ قرمز، شناسایی ایستگاه های کم تقاضا و راه اندازی ایستگاه های موردنیاز جدید دوچرخه اشتراکی (بیدود) را در سطح منطقه ازجمله اقداماتی دانست که در دستور کار اجرا نهاده شد.

پورسیدآقایى توسعه صندلی های سوخت کوچک مقیاس در این منطقه را بسیار مثبت ارزیابی و توضیح داد: تمامی 6 صندلی پیش بینی شده در منطقه 2 راه اندازی شده که نقش به سزایی در کاهش ترافیک و حجم بار سفر های کوتاه درون منطقه داشته است.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 7 آذر 1398 بروزرسانی: 27 فروردین 1399 گردآورنده: fun30t1.ir شناسه مطلب: 429

به "امکان سنجی توسعه خط 7 مترو، مناسب سازی معابر شهری برای معلولان و نابینایان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "امکان سنجی توسعه خط 7 مترو، مناسب سازی معابر شهری برای معلولان و نابینایان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید