اعمال محدودیت چین بر رسانه های آمریکایی

به گزارش شهر سرگرمی، چین در اقدامی تلافی جویانه محدودیت هایی را بر رسانه های آمریکایی اعمال خواهد کرد.

اعمال محدودیت چین بر رسانه های آمریکایی

به گزارش گروه بین الملل شهر سرگرمی به نقل از رویترز، سردبیر روزنامه گلوبال تایمز چین امروز (چهارشنبه) در توئیتر از اعمال محدودیتهای دولت پکن علیه رسانه های آمریکایی در اقدامی تلافی جویانه خبر داد.

هو ژیجین البته اشاره ای به جزییات این افدام نکرد اما با توجه به رابطه نزدیک بین گلوبال تایمز و دولت چین باید اظهارات وی را جدی تلقی کرد.

دولت ترامپ تلویزیون رسمی چین (CCTV)، سرویس خبری چین، روزنامه تایمز خلق و گلوبال تایمز را به عنوان تسلیحات دولت پکن معرفی و خاطرنشان کرد که این رسانه ها تحت کنترل حزب کمونیست چین فعالیت می کنند.

این تصمیم بدان معناست که رسانه های مذکور مجبور به رعایت قوانین مربوط به کنندگی های خارجی ازجمله معرفی جزئیات اطلاعات کارمندان خود و اعلام هرگونه تبادلات املاک و مستغلات خود هستند.

چهار رسانه شینهوا، شبکه جهانی تلویزیون چین، رادیو بین المللی چین، چاینا دیلی و Hai Tian Development USA را در ماه فوریه مشمول همین قوانین کرده بود.

پس از آنکه دولت آمریکا چهار نشریه دولتی چین را تحت عنوان کنندگی دیپلماتیک خارجی معرفی کرد پکن تاکید کرد که واکنش لازم و مشروع نسبت به این اقدام خواهد داشت .

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 8 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: fun30t1.ir شناسه مطلب: 1049

به "اعمال محدودیت چین بر رسانه های آمریکایی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اعمال محدودیت چین بر رسانه های آمریکایی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید