آمریکا: تحریم های تلافی جویانه روسیه بیش از اندازه شدید است

به گزارش شهر سرگرمی، وزارت امور خارجه آمریکا معتقد است که تحریم های مقابله به مثل روسیه علیه این کشور بیش از اندازه شدیدالحن بوده و واشنگتن این حق را برای خود قائل است که به این اقدام مسکو پاسخ بدهد.

آمریکا: تحریم های تلافی جویانه روسیه بیش از اندازه شدید است

همراه دور زمین باشید و با تور روسیه ارزان از کاخ کرملین دیدن کنید و در شهرهای زیبای مسکو و سوچی گشتی بزنید و خاطرات زیبایی برای خود رقم بزنید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از خبرگزاری تاس، وزارت امور خارجه آمریکا پاسخ مقابله به مثل روسیه به تحریم های جدید ضدروسی واشنگتن را بیش از اندازه شدیدالحن ارزیابی نموده و از این تصمیم مقامات مسکو ابراز تأسف نموده است.

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا با اعلام این مسئله، گفت: ایالات متحده علاقه ای به تشدید اوضاع در روابط روسیه نیست، ولی این حق را برای خود محفوظ می داند که به اقدامات روسیه علیه آمریکا پاسخ دهد.

در این رابطه، جان سالیوان سفیر آمریکا در مسکو نیز به این خبرگزاری بیان کرد که که سفارت ایالات متحده اقدامات مقابله به مثل در نظر گرفته شده از سوی روسیه در پاسخ به تحریم های جدید آمریکا را با دقت آنالیز نموده و رایزنی های مناسبی را با واشنگتن انجام خواهد داد.

سالیوان گفت: ما بیانیه منتشره در سایت رسمی وزارت امور خارجه روسیه را دیده ایم و محتوای آن را با دقت مورد آنالیز قرار خواهیم داد و در این رابطه رایزنی های لازم را با واشنگتن انجام می دهیم. البته ما فعلاً از جزییات دقیق تصمیمات مسکو علیه نمایندگی دیپلماتیک آمریکا در روسیه آگاه نیستیم.

وزارت خارجه روسیه روز آدینه در پاسخ به تحریم های جدید ضدروسی آمریکا اقداماتی را در نظر گرفته و آن را بیان کرد. طبق تصمیمات اتخاذ شده، اقدامات تلافی جویانه طرف روسی شامل: اخراج 10 دیپلمات آمریکایی، محدود کردن سفرهای دیپلماتیک به 10 نفر در سال، توقف کامل سیستم استفاده از کارکنان اداری و فنی روسی یا کشورهای ثالث و البته ممنوع الورود اعلام شدن 8 نفر از مقامات بلندپایه کنونی و سابق آمریکا که در تحقق سیاست های ضدروسی در ایالات متحده نقش دارند.

علاوه بر این، سرگئی لاوروف وزیر امور خارجه روسیه اعلام نموده که مسکو امکان در نظر دریافت اقداماتی دردناک علیه تجار آمریکایی را نیز دارد که فعلاً از اتخاذ آنها دست نگه داشته است.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 20 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 20 اردیبهشت 1400 گردآورنده: fun30t1.ir شناسه مطلب: 1550

به "آمریکا: تحریم های تلافی جویانه روسیه بیش از اندازه شدید است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آمریکا: تحریم های تلافی جویانه روسیه بیش از اندازه شدید است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید