گوشی های نوکیا بیشترین سرعت را در دریافت اندروید پای داشته اند

دیگر به خوبی می دانیم که کاربران نسبت به گذشته مدت بیشتری از گوشی های خود استفاده می نمایند و به عنوان مثال این مدت زمان برای کاربران آمریکایی، اروپایی و چینی به حدود 30 ماه می رسد. به همین خاطر دریافت به روزرسانی نرم افزاری برای انواع و اقسام گوشی ها اهمیت بیشتری پیدا نموده است. شرکت Counterpoint Research گوشی هایی که بعد از سه ماهه سوم 2018 عرضه شده اند را آنالیز نموده تا عملکرد شرکت ها از لحاظ ارائه اندروید پای تعیین گردد و در این زمینه گوشی های نوکیا عملکرد فوق العاده ای داشته اند.

گوشی های نوکیا بیشترین سرعت را در دریافت اندروید پای داشته اند

در حال حاضر، 96 درصد از گوشی های نوکیا که بعد از سه ماهه سوم سال گذشته عرضه شده اند، مبتنی بر اندروید پای هستند. اگرچه در جدول پایین می توانید عملکرد بسیار عالی گوشی های این برند را مشاهده کنید، ولی باید بگوییم که حتی این جدول هم حق مطلب را به صورت کامل بیان نمی نماید؛ به عنوان مثال باید به گوشی هایی مانند نوکیا 6 و نوکیا 8 اشاره کنیم که در سال 2017 عرضه شده اند و حالا از اندروید پای بهره می برند.

سامسونگ با داشتن 89 درصد و شیائومی با داشتن 84 درصد مقام دوم و سوم را از آن خود نموده اند. هواوی هم با 82 درصد در مقام چهارم قرار گرفته که فاصله بسیار کمی با شیائومی دارد. بعد از آن شاهد کاهش قابل توجهی در درصد مربوطه هستیم.

در این جدول، بعضی برندها مانند وان پلاس لحاظ نشده اند که اگرچه گوشی های اندکی عرضه می نماید، ولی از لحاظ ارائه جدیدترین نسخه اندروید ید طولایی دارد. برای یادآوری بگوییم که از وان پلاس 3 به بعد، تمام گوشی های این برند از اندروید پای بهره می برند که این یعنی اندروید پای برای تمام گوشی های وان پلاس که از سال 2016 به بعد عرضه شده اند، ارائه شده است. نوکیا و شیائومی از لحاظ ارائه به روزرسانی نرم افزاری برای مدل های میان رده خود عملکرد خیلی خوبی دارند و این در حالی است که تنها یک سوم کل گوشی های زیر 200 دلاری از اندروید پای بهره می برند.

علاوه بر ارائه اندروید پای، موضوع سرعت هم اهمیت زیادی دارد و کاربران گوشی های نوکیا بدون اینکه انتظار زیادی بکشند، اندروید جدید را دریافت می نمایند. در حقیقت، شرکت HMD در کمتر از یک سال پیروز شده اندروید پای را برای 94 درصد از گوشی های موردنظر عرضه کند.

سامسونگ هم در این زمینه سرعت پایینی دارد و اگرچه بسیاری از گوشی های آن در نهایت اندروید پای را دریافت نموده اند، ولی تعداد زیادی از کاربران برای این موضوع بیش از 12 ماه منتظر مانده اند. هواوی هم سرعت چندان زیادی ندارد ولی شیائومی و لنوو در این زمینه حرف زیادی برای گفتن دارند.

منبع: GSM Arena

منبع: دیجیکالا مگ
انتشار: 5 مهر 1398 بروزرسانی: 5 مهر 1398 گردآورنده: fun30t1.ir شناسه مطلب: 247

به "گوشی های نوکیا بیشترین سرعت را در دریافت اندروید پای داشته اند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گوشی های نوکیا بیشترین سرعت را در دریافت اندروید پای داشته اند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید