کی روش: تیم من آنقدر خوب است که به حریف اهمیت نمی دهم

به گزارش شهر سرگرمی، کارلوس کی روش مثل همواره با احترام به حریف و البته با امیدواری و منطق حرف زد. کوشش کرد به حریف احترام بگذارد و البته وعده فوتبالی جانانه را بدهد. کارلوس کی روش در کنفرانس مطبوعاتی قبل از دیدار با چین شرکت کرد و در مورد تفاوت تیمش با دوره قبل که خیلی زود از دور مسابقات حذف شد، گفت: تفاوت عمده ما با دوره پیش جام ملت ها این است که هوشیارتر شدیم. فکر نمی کنم بعضی موقع ها بد باشد که با لبخند به بعضی مسائل نگاه کنیم. البته باید این مسئله را بگویم که تمام مسابقات متفاوت هستند و هیچ دو مسابقه ای شبیه هم نیست. بازی فردا مقابل چین است و یک داستان و بازی متفاوت است. این یک ماجراجویی جدید برای تیم ملی ایران است و ما بهترین کوشش را می کنیم که با اتکا به درس هایی که در این چند سال چه شیرین و چه تلخ گرفتیم بازی را با برد پشت سر بگذاریم.

کی روش: تیم من آنقدر خوب است که به حریف اهمیت نمی دهم

سوال دوم از کی روش در مورد صحبت های مارچلو لیپی بود که در مورد رنکینگ ایران صحبت کرد و از عملکرد تیم ملی تمجید نموده بود؛ یک خبرنگار ایرانی از کی روش در این مورد پرسید که سال ها تیمش رتبه اول رنکینگ آسیا است و اینکه این موضوع چقدر می تواند در بازی بعدی به تیم ملی ایران برای رسیدن به نیمه نهایی یاری کند که سرمربی پرتغالی اینگونه پاسخ داد:

شنیدن این صحبت ها و تعریف ها بسیار قابل افتخار است. من سال ها شاگرد مارچلو لیپی بوده ام. من شاگرد این مربی بزرگ هستم. تمام بازی ها برای ما حکم فینال دارد. در اینگونه بازی های حذفی، هیچ تاریخچه ای به شما یاری نمی کند و هیچ آمار و رنکینگی به یاری شما نمی آید و مهم ترین شخصیت، کاراکتر و نظم و انضباط بازیکنان در داخل زمین است و اینکه در آن روز بازیکنان چقدر می توانند احساسات شان را کنترل نمایند. امروز هم به بازیکنانم گفتم که فوتبال یک بازی ساده است؛ باید لذت ببرند، بجنگند و سعی نمایند گل بزنند. این تاکتیک ما هست و اگر بتوانیم آزادانه و با انگیزه لازم این کار را انجام دهیم، فرصت های خوبی خواهیم داشت و کوشش می کنیم به پیروزی برسیم.

کارلوس کی روش در مورد بازی با تیم ملی چین و ضعف دفاعی آن ها نیز گفت: مطمئن باشید وظیفه من این است که به عنوان حریف تمام جزییات را مطالعه و نقاط ضعف و قدرت آن ها را بررسی کنم. چین تیمی است که به لحاظ روحی و روانی بسیار محکم است. آن ها دو مرتبه عقب افتادند و هر بار به بازی برگشتند که این نشان از روحیه بالای آن ها می دهد. ولی برای من بهترین بازیکن تیم ملی چین همبستگی تیمی آن ها است و نمی توانیم بر روی آن چشم بپوشانیم. فلسفه من این است که به تمام تیم ها احترام بگذاریم. ولی واقعیت این است که تیمم آنقدر خوب است که به حریف اهمیت نمی دهم. مهم ترین مطلب این است که بازیکنان بهترین عملکرد خود را داشته باشند. افتخار این را دارم کنار بازیکنی مانند مسعود شجاعی بنشینم که سه جام جهانی را تجربه نموده است و چهارمین حضور در جام ملت های آسیا را دارد. در داخل ایران به مردم این نکته را می گویم که به این قضیه توجه نمایند و احترام بازیکنی مانند مسعود را نگه دارند و قدردان او باشند.

خبرنگاری ایرانی سوال بعدی از کی روش را پرسید؛ او از کی روش در این مورد پرسید که با توجه به گل نخوردن تیم ملی در چهار بازی پیاپی، باید انتظار یک بازی تدافعی از شاگردانش داشته باشیم یا باز هم اولویت کارهای دفاعی خواهد بود و کی روش اینگونه پاسخ داد:

امیدوار هستیم که بازهم هم گل نخوریم و این روند همچنان ادامه داشته باشد. ولی واقعیت این است که من رابطه گل نخوردن و ارائه یک فوتبال هجومی را متوجه نمی شوم. همواره سعی کردم یک نگاه ساده به فوتبال داشته باشم. دو حالت دارد؛ یا شما توپ را دارید که باید با ذهنیت مثبت بازی کنید و یا ندارید که باید باز هم با ذهنیت مثبت بازی کنید و به دنبال بازپس گیری توپ باشید. 37 سال است که تجربه مربیگری دارم و قبلش هم که فوتبال بازی می کردیم، همواره نگاهم همین بوده و سعی کردم همواره به بازیکنانم همین را بگویم؛ اینکه اگر توپ دارید با ذهنیت مثبت بازی کنید و اگر ندارید هم با ذهنیت مثبت بازی کنید و توپ را پس بگیرید و سپس با همین ذهنیت گل بزنید.

کارلوس کی روش هم چنین درباره بازی با چین و اینکه به عنوان مدعی برابر شاگردان لیپی قرار می گیرند گفت: به هیچ عنوان علاقه نداریم کت یک تیم مدعی را بر تن کنیم. برعکس همواره کوشش می کنیم لباس یک تیم را بر تن کنیم که به تمام حریفان احترام می گذارند. سعی می کنیم با عملکرد خود نشان دهیم که هر تیمی یک نقطه ضعف و قدرتی دارد. آن هنر بردن را کوشش می کنم در این گونه از مسابقات حذفی به بازیکنانم یادآوری کنم. همواره گفتم همه چیز برای برنده است و بازنده چیزی نصیبش نمی گردد. من بر روی تجربه بازیکنانم حساب ویژه ای باز کردم و باید از لحاظ روحی روانی محکم باشند و احساسات خود را کنترل نمایند. مهم ترین نکته این است که با آزادی عمل بازی نمایند و خطر ریسک را بپذیرند. به بازیکنانم گفتم این مسابقه دیگر تکرار نمی گردد و باید با آزادی عمل از آن لذت ببرند.

3

منبع: ایران ورزشی
انتشار: 11 خرداد 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: fun30t1.ir شناسه مطلب: 86

به "کی روش: تیم من آنقدر خوب است که به حریف اهمیت نمی دهم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کی روش: تیم من آنقدر خوب است که به حریف اهمیت نمی دهم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید