کیش آماده میزبانی از تیم های جام جهانی 2022 می گردد

به گزارش شهر سرگرمی، دبیر شورای عالی ورزش جزیره کیش شرایط ورزش این جزیره را تشریح کرد و گفت که کار ساخت و ساز امکانات مورد نظر به زودی شروع خواهد شد.

کیش آماده میزبانی از تیم های جام جهانی 2022 می گردد

بهرام افشارزاده دبیر شورای عالی ورزش جزیره کیش در گفت وگو با خبرنگار ورزشی خبرنگاران ، درباره شرایط ورزش در این جزیره گفت: ورزش کیش را از سال 1373 و در حالی که فقط یک زمین تنیس بیشتر وجود نداشت، استارت زدیم و سعی کردیم با برنامه ریزی پیش برویم. با توجه به رشد جمعیتی که در کشور وجود داشت، پیش بینی این را می کردیم که باید امکانات مناسبی برای آینده فراهم گردد. بر همین اساس نیز یک طرح جامع را فراهم کردیم که در آن یک منطقه مخصوص در نظر گرفته شد که خوشبختانه با اقدامات اجرا شده، سرانه ورزش برای هر نفر در این جزیره به 10 تا 12 متر رسیده است.

وی اضافه کرد: این امکانات می تواند پذیرای تیم های بین المللی هم باشد، البته هنوز کامل نیست و سعی می کنیم اقدامات لازم را برای تجهیز کامل انجام دهیم، به ویژه برای رشته های والیبال و بسکتبال که باید استانداردهای روز جهان را فراهم کنیم و بسازیم.

دبیر شورای عالی ورزش جزیره کیش با اشاره عدم رسیدگی مطلوب به امکانات ساخته شده گفت: از امکانات آنطور که باید و شاید نگهداری نشد و به همین دلیل در سازمان منطقه آزاد کیش سعی شده با یک طرح جامع و کامل، شرایط برای تعمیرات و نگهداری همه مجموعه های ورزشی این منطقه در نظر گرفته گردد. بر همین اساس هم مبلغی در حدود 30 تا 60 میلیارد پیش بینی شده که البته این رقم با توجه به تورمی که وجود دارد، بیشتر هم می گردد. بعد از اجرای کامل طرح تعمیرات و آماده سازی، ورزش کیش می تواند نفس تازه ای بکشد.

افشارزاده مطرح کرد: سعی نموده ایم ورزش کیش را از دو بُعد مد نظر قرار دهیم؛ یک بعد قهرمانی که الان در چند رشته قهرمان ملی داریم و دیگری بعد همگانی که مردم می توانند از 7 صبح تا 12 شب از امکانات مختلف بهره ببرند. 100 مربی فعال در هیئت ها داریم و خوشبختانه توجه خوبی هم از سوی مردم کیش و هم مسئولان به ورزش می گردد. جزیره کیش تقریباً 32 هزار نفر جمعیت دارند که 7 هزار نفر دارای بیمه ورزشی هستند.

وی با اشاره به برگزاری مسابقات جهانی تکواندو در جزیره کیش، درباره امکانات مختلف برای جام جهانی 2022 قطر به خبرنگاران گفت: برای این رویداد یک برنامه کامل پیش بینی نموده ایم که فکر می کنم در اسرع وقت کار ساخت و ساز امکانات مورد نظر شروع خواهد شد. یکی از این تاسیسات مربوط به زمین 13 هکتاری و ساخت 4 زمین فوتبال در آن است. قرار نیست میزبان بازی های جام جهانی 2022 باشیم، بلکه قرار است با فراهم کردن شرایط، از تیم های مختلف خارجی برای برگزاری اردوهای شان میزبانی کنیم. سعی داریم کشورهای اروپایی و سایر مناطق جهان که هوای سردی دارند، را به اینجا بیاوریم. جام جهانی 2022 یکی از انگیزه های ما است، اما هدف نهایی نخواهد بود. در واقع ما این انگیزه را داریم که بتوانیم امکانات لازم را برای این کشورها فراهم کنیم و در اینجا اردو بزنند. صالحی امیری رئیس کمیته ملی المپیک هم صحبت نموده که جلسه هیئت رئیسه شورای المپیک آسیا در اسفند سال جاری به میزبانی جزیره کیش برگزار گردد که البته این موضوع هنوز رسمی نشده است.

دبیر شورای عالی ورزش جزیره کیش درباره هزینه میزبانی از تیم های خارجی اظهار داشت: ساخت و سازها به اسپانسر واگذار شده و ما از رقم دقیق آن اطلاع نداریم، ولی می دانیم طرحی که وجود دارد، شامل 4 زمین فوتبال و یک هتل 150 تختخوابی با همه امکانات رفاهی است.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 11 اردیبهشت 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: fun30t1.ir شناسه مطلب: 55

به "کیش آماده میزبانی از تیم های جام جهانی 2022 می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کیش آماده میزبانی از تیم های جام جهانی 2022 می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید