کدام مناطق بیشترین پارکینگ را در تهران دارند؟

به گزارش شهر سرگرمی، بر اساس اطلاعات منتشر شده بر روی سایت داده نمای شهرداری تهران سال 96، 189 پارکینگ در اختیار شهرداری تهران است که در مجموع ظرفیت پذیرش سه هزار و 679 خودرو را دارد؛ این میزان نسبت به سال 1395، چیزی نزدیک به 23 درصد رشد داشته است. در سال 95، تعداد پارکینگ های در اختیار شهرداری 153 پارکینگ بوده است.

کدام مناطق بیشترین پارکینگ را در تهران دارند؟

اما در میان منطقه های 22 گانه شهرداری تهران، بعضی منطقه ها سهم بیشتری از تعداد پارکینگ ها دارند و بعضی از این موضوع بی نصیب مانده اند. آمار نشان می دهد منطقه چهار با دارا بودن 55 پارکینگ در صدر جدول واقع شده است و این در شرایطی است که در منطقه هشت، هیچ پارکینگی متعلق به شهرداری وجود ندارد. بعد از منطقه چهار، منطقه یازده با 18، منطقه 2 با 15 و منطقه 22 با 13 پارکینگ بیشترین تعداد پارکینگ های شهرداری را در خود جای داده اند.

البته تعداد زیاد پارکینگ در یک منطقه دلیل بر این نمی گردد که آن منظقه ظرفیت بیشتری هم برای پارک خودرو دارد. نمودارهای سایت داده نمای شهرداری تهران نشان می دهد، گرچه منطقه 22، 13 پارکینگ دارد اما همین تعداد، ظرفیت پذیرش 9 هزار و 410 خودرو را دارد و همین امر سبب شده تا این منطقه در صدر جدول بیشترین ظرفیت اسمی پارکینگ های شهرداری تهران قرار بگیرد. منطقه 11 با ظرفیت چهار هزار و 428 خودرو در رتبه دوم واقع شده است. این در شرایطی است که منطقه 4 که بیشترین تعداد پارکینگ را دارد، فقط پذیرای یک هزار و 387 خودرو است.

البته شرایط منطقه های 18 و 19 هم دست کمی از منطقه هشت ندارد، چرا که در هر کدام از این دو منطقه فقط یک پارکینگ در اختیار شهرداری واقع شده است.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 17 خرداد 1398 بروزرسانی: 27 فروردین 1399 گردآورنده: fun30t1.ir شناسه مطلب: 93

به "کدام مناطق بیشترین پارکینگ را در تهران دارند؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کدام مناطق بیشترین پارکینگ را در تهران دارند؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید