کارگاه های صنایع دستی استان مرکزی سامان دهی و درجه بندی می شوند

به گزارش شهر سرگرمی، مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان مرکزی گفت: سامان دهی و درجه بندی 10 کارگاه صنایع دستی شهرستان ساوه در حال انجام است و در ادامه تمام کارگاه های استان درجه بندی می شوند.

کارگاه های صنایع دستی استان مرکزی سامان دهی و درجه بندی می شوند

به گزارش شهر سرگرمی به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان مرکزی، علیرضا ایزدی مدیرکل میراث فرهنگی این استان امروز یکشنبه 16 دی 97 در این باره گفت:70 کارگاه گروهی و کارگاه های انفرادی 8 هزار هنرمند صنایع دستی استان در جهت افزایش تولید کیفی و بالا بردن قابلیت تولید، ساماندهی و درجه بندی می شوند تا به غیر از تولید اشتغال پایدار جدید، توان تولید محصولات هنری استان جهت صادرات نیز افزایش یابد.

ایزدی افزود: در راستا ساماندهی، کارگاه ها مواردی شامل مقدار سرمایه در گردش، قابلیت تولید، کیفیت تولید، مواد اولیه، بهداشت کارگاه، تعداد شاغلین، مقدار سهم صادرت و تولید سالیانه هر کارگاه و هنرمند شناسایی و طبق ضوابط درجه بندی های کیفی کارگاه ها صورت می گیرد.

او در ادامه گفت: در حال حاضر 70 کارگاه گروهی در استان فعالیت دارند که در هفته جاری 10 کارگاه شهرستان ساوه، ساماندهی و درجه بندی می شوند.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان مرکزی خاطر نشان کرد: صنایع دستی استان نشانه ای از فرهنگ زیستی این خطه مرکزی ایران است که می تواند جاذبه های منحصر بفردی را برای تولید بازار اقتصادی داشته باشد چراکه تولیدات هنرمندان استان با تنوع تولیدی بالایی که در بر می گیرد که این مسئله مهم می تواند توان بازار استان را در عرصه، عرضه و تقاضا بالا برد.

منبع: میراث آریا
انتشار: 25 شهریور 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: fun30t1.ir شناسه مطلب: 221

به "کارگاه های صنایع دستی استان مرکزی سامان دهی و درجه بندی می شوند" امتیاز دهید

1 کاربر به "کارگاه های صنایع دستی استان مرکزی سامان دهی و درجه بندی می شوند" امتیاز داده است | امتیاز: 5 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کارگاه های صنایع دستی استان مرکزی سامان دهی و درجه بندی می شوند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید