چگونه ناخن های نوزادم را بدون درد و خونریزی کوتاه کنم؟

به گزارش شهر سرگرمی، چگونه ناخن های نوزادم را بدون درد و خونریزی کوتاه کنم؟ طریقه دریافت ناخن نوزاد : ناخن کودک شما نرم تر و قابل انعطاف تر از ناخن های شما است، اما اشتباه نکنید چون آنها تیز هستند! یک نوزاد کنترل کمی بر روی اندام های خود دارد و به راحتی از خراشیدن صورت خودش و شما خسته می گردد.

چگونه ناخن های نوزادم را بدون درد و خونریزی کوتاه کنم؟

به گزارش خبرنگاران به نقل از نمکستان ، ناخن کودک شما نرم تر و قابل انعطاف تر از ناخن های شما است، اما اشتباه نکنید چون آنها تیز هستند! یک نوزاد کنترل کمی بر روی اندام های خود دارد و به راحتی از خراشیدن صورت خودش و شما خسته می گردد.ناخن کوچک معمولا خیلی سریع رشد می نماید و شما ممکن است مجبور شوید چند بار در هفته آن را کوتاه کنید اما ناخن های پا کمتر احتیاج به کوتاه کردن دارند.

چگونه ناخن های نوزادم را بدون بریدن سر انگشتانش مرتب کنم؟

بهترین زمان برای انجام این کار وقتی است که او خوابیده باشد. یک وقت خوب دیگر هم دقیقا بعد از حمام است که ناخن های نوزادتان نرم تر هستند. مطمئن شوید که نور کافی برای دیدن آنچه انجام می دهید دارید. از یک جفت قیچی نوزاد بهره ببرید یا ناخن گیری را بردارید که مخصوص انگشتان کوچک باشند.

نوک انگشت را در ناحیه دور تر از ناخن فشار دهید تا از ریش ریش شدن پوست جلوگیری کنید و همچنین یک چیز محکم مانند گیره یا کلیپس تان را در دست کودک نگه دارید. ناخن ها را با توجه به انحنای انگشت کوتاه کنید. ناخن های پا را مستقیم و از عرض کوتاه کنید. سپس از سوهان ناخن برای صاف کردن لبه های تیز بهره ببرید.

توصیه پزشکان در خصوص مرتب کردن ناخن نوزاد

پزشکان توصیه می نمایند در هفته های اول زندگی نوزاد، تنها از یک سوهان بهره ببرید چون ناخن ها خیلی نرم هستند و کسانی که به تازگی پدر و مادر شده اند هم خیلی تصادفی پوست نوزاد شان را می گیرند.

اگر تصمیم گرفتید زمانی که نوزادتان بیدار است به ناخنش شکل بدهید، از همسر یا دوست تان بخواهید که او را محکم نگه دارد تا در هنگام کارتان تکان تکان نخورد یا کسی باشد و حواسش را پرت کند. در این صورت شما فرصت پیدا می کنید دستانش را برای دریافت ناختن و سوهان زدن آن نگه دارید.

دریافت ناخن نوزاد با دندان اشتباه است

برخی از پدر و مادر ها با دندان خودشان ناخن های بچه را مرتب می نمایند، که این کار می تواند میکروب ها را از دهان شما به هر خراش کوچکی که روی انگشت بچه وجود دارد انتقال دهد. شما نمی توانید آنچه را که انجام می دهید ببینید و باید متوجه باشید که انگشتان نوزادتان در مقایسه با دندان های شما خیلی کوچک و ظریف هستند.

اگر سرانگشت نوزاد بریده شد ، چطور خون آن را بند بیاورم؟

اگر شما سرانگشت نوزادتان را بریدید خیلی خودتان را نگران نکنید چون این اتفاق برای خیلی از پدر و مادر ها رخ می دهد. به راحتی سرانگشت بریده را با آب سرد شستشو دهید سپس یک پارچه دورش بپیچید و با کمی فشار آن را نگه دارید.

خونریزی معمولا ظرف چند دقیقه متوقف می گردد. برای بانداژ کردن دست بچه وسوسه نشوید چون این احتمال وجود دارد زمانی که او انگشتش را در دهانش فرو می نماید آن را دربیاورد که در نهایت منجر به خفگی نوزاد گردد.

همچنین پزشکان استفاده از نوار بانداژ مایع مخصوص نوزادان و بچه ها نوپا را پیشنهاد نمی نمایند چون احتمال این وجود دارد که آن را بمکند. اگر زخم فرزندتان طوری است که خونریزی اش بند نمی آید، باید او را پیش یک متخصص نوزادان ببرید.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 17 آذر 1399 بروزرسانی: 17 آذر 1399 گردآورنده: fun30t1.ir شناسه مطلب: 1254

به "چگونه ناخن های نوزادم را بدون درد و خونریزی کوتاه کنم؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چگونه ناخن های نوزادم را بدون درد و خونریزی کوتاه کنم؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید