چهار پدیده مخرب جوی زاهدان را در بر گرفت

به گزارش شهر سرگرمی، رئیس اداره هواشناسی زاهدان گفت: چهار پدیده مخرب جوی شامل تگرگ، توفان تندری، تندباد لحظه ای و رگبار شدید باران با تشدید جریانات همرفتی این شهر را فرا گرفت.

چهار پدیده مخرب جوی زاهدان را در بر گرفت

به گزارش از ، وبه نقل از روابط عمومی هواشناسی سیستان وبلوچستان؛ محسن بستانی رئیس اداره هواشناسی زاهدان گفت: بارندگی امروز زاهدان همراه با تگرگ، رعد و برق شدید و تندباد لحظه ای بود به طوریکه بیشینه سرعت وزش باد به 21 متر بر ثانیه معادل 76 کیلومتر بر ساعت رسید.

او ادامه داد: رگبار شدید و نقطه ای باران و تگرگ همراه با توفان های تندری، تندباد شدید لحظه ای و کاهش موقتی دما از ویژگی های سامانه های همرفتی است که در نتیجه صعود شدید هوا و رشد ابر های کمولونیمبوس روی می دهد.

رئیس اداره هواشناسی زاهدان با بیان اینکه میزان بارندگی امروز این شهر تا ساعت 14 بیش از 9 میلی متر بوده است، اضافه نمود: هم اینک قدری از تراکم ابر ها در آسمان زاهدان کاسته شده، اما همچنان احتمال وقوع توفان تندری، رگبار باران و تندباد لحظه ای با شدت کمتر وجود دارد.

او اظهار داشت: روز گذشته نیز ناپایداری های مشابه در زاهدان سبب کاهش شدید دید افقی شد و غلظت ذرات معلق در هوای این شهر را به صورت موقت به 743 میکروگرم بر مترمکعب معادل پنج برابر حد مجاز رساند.

بستانی اظهار داشت: بر اساس خروجی نقشه های پیشیابی و مدل های جوی انتظار می رود همچنان تا اوایل هفته آینده سامانه بارشی در استان فعال باشد.

ع

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 16 آبان 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: fun30t1.ir شناسه مطلب: 378

به "چهار پدیده مخرب جوی زاهدان را در بر گرفت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چهار پدیده مخرب جوی زاهدان را در بر گرفت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید