چهار مورد از زیباترین جزیره های اسپورادس یونان

به گزارش شهر سرگرمی، طبق افسانه ها خدایان، جزیره های اسپورادس را با پرتاب کردن سنگ های رنگی در دریای اژه ساخته اند. این افسانه در نام این جزیره ها اسپورادس به معنی پراکنده و در رنگ تپه های سرسبز، آب های آبی کبود و سواحل شنی اش منعکس شده است. مجمع الجزایر اسپورادس که در شرق سواحل یونان قرار گرفته است، دارای چهار جزیره است که هر کدام تجربه سفری منحصر به فرد را به بازدیدکنندگان ارائه می دهند. از اسکیاتوس پرهیاهو با سواحل زیبا و زندگی شبانه فعالش تا مناظر بدیع جزیره اسکایروس دورافتاده، اسپورادس جاذبه های خاصی برای ارائه به بازدیدکنندگان در جستجوی تفریحات به یادماندنی در جزیره دارد.

چهار مورد از زیباترین جزیره های اسپورادس یونان

برای دریافت خدمات اقامت سریع یونان با ما همراه شوید و به راحتی نه تنها اقامت اروپا را بدست بیاورید بلکه گامی در جهت دریافت شهروندی اروپا بردارید.

  1. آلونیسوس

جزیره آلونیسوس که به اندازه جزایر دیگر این مجمع الجزایر اسپورادس توسعه یافته نیست، بعضی از جاذبه های طبیعی را به رخ می کشد و با وجود مسیرهای گسترده ، ماجراجویان را به خود جذب می نماید. همانند مرکز پارک ملی آبی، آب های حفاظت شده اطراف آلونیسوس شفاف است. ساحل سنگ ریزه ای مگالی آموس برای شنا کردن فوق العاده است و با اینکه این ساحل نزدیک پاتیتیری، بندر اصلی جزیره، واقع شده است، بازدیدکنندگان اغلب در ساحل تنها هستند. با نمایشگاه هایی که فرهنگ محلی را نمایش می دهند، موزه سنتی آلونیسوس در پاتیتیری، ارزش بازدید دارد و ورودی آن نیز رایگان است. قایق های تفریحی روی جزیره مسافران را به جزایر کوچک اطراف می برند، مانند کیرا پاناگیا، که منزلگاه صومعه های قرن دهم میلادی است و به تازگی بازسازی شده اند.

  1. اسکایروس

اسکایروس، جنوبی ترین و بزرگترین جزیره اسپورادس، مکانی متناقض به نظر می رسد. موقعیت مرکزی آن در دریای اژه، جزیره را تبدیل به مرکزی دریایی برای خط طولانی تمدن نموده، اما خود اهالی اسکایروس چندان به کنار دریا نمی فرایند. در حالیکه بیش از 300 کلیسا در این جزیره وجود دارد، بیشتر آنها خصوصی هستند. با اینکه این جزیره دارای سواحل زیبای زیادی است، امکانات رفاهی لوکس موجود در دیگر جزایر یونان را ندارد. حتی مناظر جزیره نیز ترکیب نامتجانس کوه های سنگی، جنگل و زمین های کشاورزی است. با وجود قلعه مربوط به قرن 13 میلادی، روستای مربوط به عصر برنز، یک صومعه مربوط به روم شرقی و یک سیاهچال ونیزی، ماجراجویی در تاریخ فرهنگی متنوع و منحصر به فرد جزیره بخشی از جذابیت های سفر به اسکایروس است.

  1. اسکوپلوس

جزیره دوست داشتنی اسکوپلوس پرجمعیت ترین جزیره اسپورادس است و بومیان آن برای حصول اطمینان از اینکه جمعیت روزافزون این جزیره توریستی منابع طبیعی این جزیره را از بین نمی برند، مُصر هستند. این تصمیم زمان فیلمبرداری فیلم Mamma Mia! در سال 2008، که زیبایی ها و جذابیت های این جزیره را به جهانیان نشان داد، در بوته آزمایش نهاده شد. باوجود هجوم بازدیدکنندگان جدید، اسکوپلوس یکی از زیباترین جزایر دریای اژه باقی مانده و مملو از سواحل زیبا، بیش از 350 کلیسا و مجموعه ای از رستوران های دنج، کافه های ساده و هتل های کوچک است. خانه های سفید کنار تپه که مزین به تزئینات رنگی است، به زیبایی اسکوپلوس آفتابی می افزاید.

  1. اسکیاتوس

اسکیاتوس، نزدیک ترین جزیره اسپورادس به خشکی یونان و یکی از در دسترس ترین جزایر برای بازدیدکنندگان است. با بیش از 50 ساحل و مجموعه وسیعی از هتل، رستوران و کافه ها، پرطرفدارترین منطقه توریستی در اسپورادس است. بیشتر افراد برای سواحل زیبا به اسکیاتوس می آیند و در این جزیره سواحل شنی زیبا و طولانی ای برای آنها وجود دارد. سواحل جنوبی آب آرامی دارند که برای شنا و ورزش های آبی مانند کایاک سواری و قایق پارویی فوق العاده هستند. سواحل شمالی اسکیاتوس که از طریق باد جارو شده اند، چندان پرهیاهو نیستند. درون این سواحل شمالی که تنها توسط قایق قابل دسترسی هستند، نزدیک به چندین غار دریایی زیبا وجود دارد که ارزش ماجراجویی دارند.

منبع: Touropia

منبع: کجارو
انتشار: 2 اسفند 1398 بروزرسانی: 19 مهر 1399 گردآورنده: fun30t1.ir شناسه مطلب: 639

به "چهار مورد از زیباترین جزیره های اسپورادس یونان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چهار مورد از زیباترین جزیره های اسپورادس یونان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید