چت بات ChatGPT؛ مایکروسافت نیاز به برنامه نویسی سنگین را از بین می برد

به گزارش شهر سرگرمی، مایکروسافت با ارائه چت بات مبتنی بر هوش مصنوعی ChatGPT در کنار موتور جستجوی خود، توانسته است توجه بسیاری را در طی هفته های اخیر به خود جلب کند. اکنون به نظر می رسد که ردموندی ها قصد دارند پا را فراتر گذاشته و هوش مصنوعی را به دنیای رباتیک هم بیاورند تا نیاز به نوشتن کد های سنگین برای عملکرد صحیح ربات ها، کاهش پیدا کند.

چت بات ChatGPT؛ مایکروسافت نیاز به برنامه نویسی سنگین را از بین می برد

مایکروسافت می خواهد با ارائه هوش مصنوعی مخصوص رباتیک، نیاز به برنامه نویسی و نیروی کار متخصص را برای تولید ربات ها، کاهش دهد.

مایکروسافت با ارائه چت بات مبتنی بر هوش مصنوعی ChatGPT در کنار موتور جستجوی خود، توانسته است توجه بسکمک را در طی هفته های اخیر به خود جلب کند. اکنون به نظر می رسد که ردموندی ها قصد دارند پا را فراتر گذاشته و هوش مصنوعی را به دنیای رباتیک هم بیاورند تا نیاز به نوشتن کد های سنگین برای عملکرد صحیح ربات ها، کاهش پیدا کند.

هوش مصنوعی در رباتیک چه کاربرد هایی دارد؟

استفاده از مدل زبانی GPT-4 و ادغام آن با امکانات آنلاین، توانست چت بات بینگ را بر سر زبان ها بیاندازد. حالا مایکروسافت می خواهد هوش مصنوعی را به دنیای آفلاین هم وارد کند و از آن در ربات ها بهره بگیرد. این شرکت به تازگی در پست جدیدی داخل وبلاگ خود، اعلام کرده که تحقیقاتی روی کنترل عملکرد ربات های واقعی از طریق هوش مصنوعی انجام داده است.

شایان ذکر است که مایکروسافت دارای شاخه ای مجزا برای سیستم های اتوماتیک و پژوهش های رباتیک است و به همین دلیل ممکن است بتواند زودتر از رقبا به سراغ استفاده کاربردی از هوش مصنوعی در رباتیک برود.

هوش مصنوعی ChatGPT در رباتیک، امکان تعامل آسان تر افراد با ربات ها را فراهم می سازد تا دیگر نیازی به استفاده از برنامه نویسی سنگین و یادگیری جزئیات دقیق درباره ربات ها نباشد. در حالت سنتی، مهندسین باید درخواست مورد انتظار از ربات را به کد های برنامه نویسی تبدیل کند؛ فرایندی که در کنار زمان بر بودن، هزینه بالایی هم در پی دارد و نیروی کار ماهر نیز طلب می کند.

هوش مصنوعی امکان استفاده از ربات ها از طریق افرادی با تجربه و دانش کمتر را فراهم می سازد. در ادامه این کاربران می توانند با فراهم آوردن بازخورد برای عملکرد های مختلف ربات، به بهبود الگوریتم های مشتق از یادگیری ماشینی کمک نمایند.

در واقع هوش مصنوعی رباتیک می تواند کار مهندسین را برعهده بگیرد و دستور های زبانی را به صورت مستقیم به کد های برنامه نویسی تبدیل کند. همچنین ChatGPT امکان دیباگ کردن کد ها را تا حدودی خواهد داشت؛ اما به نظر می رسد در این مرحله هنوز هم نیاز به نیروی انسانی ماهر وجود دارد. در نهایت بهره گیری از فناوری مذکور می تواند به سریع تر و بهینه تر شدن فرایند ها و کاهش هزینه تولید، کمک چشمگیری کند.

در مقاله مورد بحث، اشاره شده است که استفاده از هوش مصنوعی در دنیای رباتیک هنوز با چالش های جدی همراه است و آن ها درحال یافتن راه حل هایی برای حل این معضلات هستند. در سوی دیگر اشاره شده است که موارد کاربرد چنین فناوری می تواند بسیار گسترده تر از تصورات فعلی باشد. مایکروسافت اعتقاد دارد که هوش مصنوعی می تواند به شرکت های فعال در زمینه ساخت ربات ها کمک کند تا محصولات نهایی خود را آسان تر به زندگی روزمره افراد عادی وارد نمایند.

منبع: دیجیاتو

منبع: فرادید
انتشار: 5 اسفند 1401 بروزرسانی: 5 اسفند 1401 گردآورنده: fun30t1.ir شناسه مطلب: 2163

به "چت بات ChatGPT؛ مایکروسافت نیاز به برنامه نویسی سنگین را از بین می برد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چت بات ChatGPT؛ مایکروسافت نیاز به برنامه نویسی سنگین را از بین می برد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید