چالش های تپه باستانی سیلک مورد آنالیز نهاده شد

به گزارش شهر سرگرمی، جلسه سیلک و چالش های آن با نگاهی به اهمیت و ضرورت حفظ و توسعه، برنامه ها و چشم انداز آینده برگزار گردید .

چالش های تپه باستانی سیلک مورد آنالیز نهاده شد

در این جلسه که با حضور اعضای راهبردی، معاون میراث فرهنگی کشور، معاون وزیر راه و شهرسازی، مدیرکل، معاون و کارشناسان امورپایگاه ها، رئیس دفتر فنی استانداری اصفهان، نایب رئیس شورای شهر و معاون شهرسازی ومعماری شهرداری کاشان و مدیرکل میراث فرهنگی اصفهان برگزار گردید، چالش های محوطه باستانی سیلک با تاکید بر مسائل و مسائل مرتبط با این محوطه مورد بحث و تبادل نظر نهاده شد.

فرهادعزیزی زلانی مدیرکل امور پایگاه ها با اعلام این مطلب گفت: دراین جلسه با ارایه تاریخچه، کاوش های باستان شناختی اجرا شده در این محوطه از سال 1310 تا کنون و مسائل و معضلات پیش رو با توجه به واقع بودن این تپه در مرکزشهری از سوی جواد حسین زاده ساداتی مدیر پایگاه سیلک مباحث و موضوعات مهمی در خصوص آزاد سازی حریم این اثر تاریخی مطرح شد که به تصویب اعضاء شورای راهبردی نیز رسید.

به گفته او در این نشست پیرو مذاکرات اجرا شده در خصوص تعداد پلاک های واقع درحریم، زمین های معوض، بازنگری طرح جامع و طرح تفضیلی، وضعیت تملک پلاک های موجود، ایجاد موزه ، مصوبات پیشین و .... قرار شد گزارشی از پیشرفت پروژه فتح المبین (زمین های در نظر گرفته شده به عنوان معوض پلاک های واقع در عرصه و حریم)توسط شهرداری در اسرع وقت تهیه و ظرف مدت یک ماه به شورای عالی ارائه گردد.

عزیزی با اشاره به اینکه در این نشست مقرر شد کمیته ساماندهی و آزادسازی عرصه سیلک در سطح استان ظرف یک هفته تشکیل گردد ادامه داد: همچنین پیشنهاد شد کمیته مشترکی از نمایندگان، استانداری، راه و شهرسازی، میراث فرهنگی و شهرداری تشکیل شده و زمین های قابل معوض آنالیز و پیشنهاد گردد.

مدیرکل امور پایگاهها با اشاره به معرفی نمونه های مشابه این تپه در دنیا و اقدامات اجرا شده اضافه نمود: در این نشست بر طراحی، احداث و مکان یابی موزه در همجوار تپه تاریخی سیلک با کمترین میزان مداخله در منظر تپه تاکید شد.

منبع: سازمان میراث فرهنگی
انتشار: 19 اردیبهشت 1398 بروزرسانی: 27 فروردین 1399 گردآورنده: fun30t1.ir شناسه مطلب: 62

به "چالش های تپه باستانی سیلک مورد آنالیز نهاده شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چالش های تپه باستانی سیلک مورد آنالیز نهاده شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید