هوای تبریز برای گروه های حساس ناسالم است

به گزارش شهر سرگرمی، خبرنگاران/آذربایجان شرقی مدیر روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست آذربایجان شرقی گفت: شاخص کیفیت هوای تبریز، امروز چهارشنبه، چهارم اسفندماه، در شرایط ناسالم برای گروه های حساس واقع شده است.

هوای تبریز برای گروه های حساس ناسالم است

داود قاسم زاده در گفت وگو با خبرنگاران در تشریح کیفیت هوای امروز تبریز اظهار کرد: میانگین 24 ساعت گذشته شاخص آلودگی هوای تبریز امروز، چهارشنبه، چهارم اسفند ماه، براساس ذرات 2.5 میکرون برابر 130 بوده که در شرایط ناسالم برای گروه های حساس قرار گرفته است.

وی اضافه کرد: در شرایطی که هوا برای گروه های حساس ناسالم است، توصیه می شود افراد مبتلا به بیماری های قلبی یا ریوی، زنان باردار و شیرده، سالمندان و بچه ها از فعالیت طولانی و سنگین در خارج از منزل خودداری کنند.

وی، صرفه جویی در مصرف انرژی، پرهیز از ترددهای غیرضروری درون شهری، مدیریت زمانی و مکانی سفرهای درون شهری، استفاده از حمل ونقل عمومی و عمل به توصیه های زیست محیطی را از راه های موثر در کاهش آلودگی هوا مطرح کرد.

گفتنی است؛ شاخص آلودگی از 0 تا 50 هوای پاک، از 50 تا 100 هوای سالم، از 100 الی 150 هوای ناسالم برای گروه های حساس بوده و هم چنین از 150 الی 200 نیز بیانگر ناسالم بودن هوا برای تمامی گروه ها و شاخص آلودگی بیش از 200 نیز شرایط بحرانی آلودگی هوا را نشان می دهد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 11 اردیبهشت 1401 بروزرسانی: 11 اردیبهشت 1401 گردآورنده: fun30t1.ir شناسه مطلب: 1978

به "هوای تبریز برای گروه های حساس ناسالم است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هوای تبریز برای گروه های حساس ناسالم است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید