موزه های زیر نظر میراث فرهنگی رایگان نیستند

به گزارش شهر سرگرمی، در حالی که خبرهای غیر موثقی از سوی بعضی رسانه ها مبنی بر رایگان بودن موزه ها در هفته تهران منتشر می گردد، مدیر اداره کل موزه های وزارتخانه میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی این خبر را رد می نماید.

موزه های زیر نظر میراث فرهنگی رایگان نیستند

محمدرضا کارگر - مدیر اداره کل موزه های وزارتخانه میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی میگوید: آقای مسجد جامعی - عضو شورای شهر تهران - روز گذشته (شنبه، 13 مهر) در درخواستی به وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی درخواست رایگان بودن موزه های زیر نظر وزارتخانه میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی را در روز تهران عنوان کرد، اما هنوز جواب یا ابلاغیه ای در این زمینه از سوی دفتر وزیر به ما اعلام نشده است.

او با بیان این که درخواست مطرح شده بسیار دیر و در آخرین فرصت مطرح شده است، ادامه می دهد: ممکن است این درخواست برای یکی دیگر از روزهای هفته تهران عملیاتی گردد، اما تا زمانی که جواب قطعی از سوی دفتر آقای مونسان - وزیر میراث فرهنگی - به اداره کل موزه ها اعلام نگردد، هیچ موزه ای در این مدت رایگان نیست.

یک سایت وابسته به شهرداری تهران 11 مهرماه و همزمان با شروع هفته تهران اعلام نموده بود در اولین روز از هفته تهران که به عنوان روز تهران گردی نام گذاری شده است، مجموعه برنامه هایی همچون برگزاری همایش کوهنوردی خانوادگی، گردهمایی پاکسازی کوهستان، بازدید رایگان از موزه های تهران، بازگشایی موزه دخانیات، راه اندازی قطار گردشگری در قلب پایتخت و تهران گردی از ری تا شمیران اجرا می گردد.

اما براساس تماس های شهروندان تهرانی، به جز یکی دو موزه متعلق به دانشگاه تهران مانند موزه مقدم در روز نخست هفته تهران (12 مهرماه) هیچ کدام از موزه های تهران رایگان یا نیم بها نبوده اند. این در حالی است که میراث فرهنگی نیز تا پیش از این، هیچ اعلامی مبنی بر رایگان بودن موزه های زیر نظر وزارتخانه مذکور در روز تهران یا یکی از روزهای هفته تهران نداشته است.

بر اساس اعلام شورای شهر تهران، هفته تهران از 12 تا 18 مهر تصویب شده است.

منبع: دنیای سفر
انتشار: 22 آبان 1398 بروزرسانی: 27 فروردین 1399 گردآورنده: fun30t1.ir شناسه مطلب: 397

به "موزه های زیر نظر میراث فرهنگی رایگان نیستند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "موزه های زیر نظر میراث فرهنگی رایگان نیستند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید