محله ای ویلایی در تهران ویلا

به گزارش شهر سرگرمی، زهرا کریمی ـ خبرنگار: سال 1337 محله ای در غرب تهران شکل گرفت به نام محله تهران ویلا. محله ای که زمینش توسط شخصی به نام زارع قطعه بندی شد و ساکنانش یزدی های مقیم تهران بودند.

محله ای ویلایی در تهران ویلا

از همان اول همه خانه ها ویلایی ساخته شد و ساختمان های این بخش از پایتخت متفاوت با سایر محله ها بود. محمدصادق محمدی شورایار تهران ویلا با شناختی که از این محله دارد درباره قدمت آن می گوید: تهران ویلا با یاری خیّران و اهالی محله رونق گرفت. شماره گذاری کوچه ها و خیابان های محله تهران ویلا نخستین اتفاق خوبی بود که در محله ما رخ داد و این نویدی به اهالی بود تا به تهران ملحق شویم. بعد از آن بوستان تهران ویلا، مسجدالمهدی(عج)، برج های کوشک و نویسندگان ساخته شد.

این دو برج قبل از سال 50 ساخته شد و همان سال ها بود که اهالی شاهد ساخت پل ستارخان بودند و این ساخت وسازها دلیلی شد تا خیابان های محله تهران ویلا آسفالت گردد. شورایار محله تهران ویلا در ادامه می گوید: هیئت دلسوختگان حسین(ع) در محله ما دلیل اتحاد جوانان و اهالی محل شده است. پایه گذار هیئت، حاج آقا اسلامی و تعدادی از ساکنان بودند. هیئت در منزل حاج آقا برگزار می گردد. اخبارهای محلی در همین هیئت رد و بدل و در تصمیم های خیرخواهانه زیادی گرفته می گردد که همه نویددهنده رونق محله است.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 12 آبان 1398 بروزرسانی: 12 آبان 1398 گردآورنده: fun30t1.ir شناسه مطلب: 368

به "محله ای ویلایی در تهران ویلا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "محله ای ویلایی در تهران ویلا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید