تور ارزان گرجستان: مجمع ملی حکمرانی اینترنت گرجستان برگزار گردید، آنالیز 13 محور

به گزارش شهر سرگرمی، به گزارشخبرنگاران؛ مجمع ملی حکمرانی اینترنت گرجستان که به عنوان یکی از نشست های حکمرانی اینترنت، هر سال ذیل برنامه مجمع جهانی حکمرانی اینترنت سازمان ملل متحد برگزار می شود، در این دوره با برنامه ای متنوع و ترکیبی کار خود را شروع کرد. نشست یاد شده به مدت 2 روز از تاریخ 30 نوامبر تا 1 دسامبر، برگزار گردید. در طول این رویداد، 10 جلسه موضوعی با تمرکز بر چالش های کلیدی و فرصت های آینده در فضای اینترنت گرجستان ارائه شد.

تور ارزان گرجستان: مجمع ملی حکمرانی اینترنت گرجستان برگزار گردید، آنالیز 13 محور

با ما سفر کنید و با تور ارزان گرجستان از زیباترین کشور اروپا دیدن کنید و شهر زیبای تفلیس را ببینید.

این رویداد در روز 30 نوامبر، با حضور گورام گورامیشویلی، معاون وزیر اقتصاد و توسعه پایدار گرجستان، اکاترین ایمادزه، عضو کمیسیون ملی ارتباطات گرجستان، پتر میکیسکا، سفیر جمهوری چک در گرجستان، ناتالیا ووتوا، رئیس دفتر شورای اروپا در گرجستان و آنتریت استرهویسن، رئیس مجمع جهانی حکمرانی اینترنت سازمان ملل، افتتاح شد.

این نشست همه ساله با حضور بیش از 200 شرکت کننده برگزار می گردد و در سطح بین الملل یکی از مهم ترین رویدادهای مربوط به حکمرانی فضای مجازی، محسوب می گردد. طیف گسترده ای از ذی نفعان اینترنت، از جمله کارشناسان و متخصصان بخش های دولتی، غیردولتی، سازمان های بین المللی و منطقه ای، شرکت های خصوصی، دانشگاهیان و … در این نشست گرد هم می آیند و به بحث و گفتگو در خصوص مسائل مربوط به حکمرانی فضای مجازی می پردازند. به جرات می توان این مجمع را مهم ترین بستر چندوجهی برای بحث درباره موضوعات و چالش های مرتبط با توسعه ارتباطات الکترونیک و فناوری اطلاعات در داخل گرجستان دانست. بعلاوه الگوی گفتمان سازی این کشور در مقیاس ملی، می تواند از سوی بسیاری از دیگر کشورها نیز مورد استفاده قرار گیرد.

از جمله مهم ترین محورهای بحث در این دوره از مجمع ملی حکمرانی اینترنت گرجستان، می توان به موارد زیر اشاره نمود:

هوش مصنوعی: قابلیت ها و چالش های آن

اخبار جعلی در فضای اینترنتی گرجستان

پهنای باند گرجستان: شرایط فعلی و چالش ها، منظره توسعه هاب دیجیتال در گرجستان

باز کردن بازار مخابرات و منظره دسترسی به بازار برای اپراتورهای شبکه مجازی تلفن همراه

5G و نقش فناوری های نوین در توسعه کشور

کیفیت اینترنت

توسعه شبکه های اینترنتی مبتنی بر جامعه

چارچوب خود تنظیمی محتوای اینترنتی

زبان گرجی در دنیای اینترنت

امنیت سایبری و حقوق دیجیتال

نوآوری های الهام گرفته از شیوع کرونا

حفاظت از داده های شخصی

سواد دیجیتال: نقش بخش های مختلف در این فرآیند

و موارد دیگر.

این اجلاس سالانه برای نخستین بار در سال 2015 با حمایت اولیه شورای اروپا برگزار گردید. امروزه پس از گذشت 7 دوره، مجمع ملی حکمرانی اینترنت گرجستان، با حضور بیش از 30 عضو حقوقی در حوزه های مختلف برگزار می گردد. میزبانی این نشست را وزارت اقتصاد و توسعه، کمیسیون ارتباطات ملی و بخش گرجستان مجمع حکمرانی اینترنت، بر عهده دارد.

معمولاً در حاشیه این رویداد، تفاهم نامه های متعددی میان بخش های مختلف امضا می گردد. بسیاری از کشورها از جمله گرجستان در سال های اخیر، به منظور مقابله با چالش های روزافزون حوزه حکمرانی فضای مجازی، اجلاس های حکمرانی اینترنت خود را در مقیاس ملی شروع نموده اند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 28 آذر 1400 بروزرسانی: 28 آذر 1400 گردآورنده: fun30t1.ir شناسه مطلب: 1845

به "تور ارزان گرجستان: مجمع ملی حکمرانی اینترنت گرجستان برگزار گردید، آنالیز 13 محور" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تور ارزان گرجستان: مجمع ملی حکمرانی اینترنت گرجستان برگزار گردید، آنالیز 13 محور"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید