لاوروف و گوترش بر ضرورت بازگشت حاکمیت به همه خاک سوریه تاکید کردند

به گزارش شهر سرگرمی، وزیر خارجه روسیه و دبیر کل سازمان ملل به خطر فعالیت تروریست ها در سوریه در پی شیوع کرونا پرداختند و بر ضرورت تضمین امنیت و ثبات دائمی در سوریه بر اساس بازگشت حاکمیت و سلامت منطقه ای این کشور تاکید کردند.

لاوروف و گوترش بر ضرورت بازگشت حاکمیت به همه خاک سوریه تاکید کردند

به گزارش گروه بین الملل شهر سرگرمی، سرگئی لاوروف وزیر خارجه روسیه با آنتونیو گوترش دبیر کل سازمان ملل تلفنی درباره اوضاع در سوریه و لیبی گفت وگو کرد و در آن، دو طرف درباره خطر فعالیت تروریست ها در سوریه در پی شیوع کرونا در آنجا هشدار دادند.

به گزارش پایگاه خبری اسپوتنیک، وزارت خارجه روسیه در بیانیه ای بیان کرد: لاوروف و گوترش به طور فشرده به تبادل دیدگاه درباره اوضاع در خاک سوریه پرداختند که از جمله آن کوشش روسیه و ترکیه برای ایجاد ثبات در شرایط این کشور و تضمین آتش بس در منطقه کاهش تنش در ادلب به عنوان بخشی از اجرای پروتکل به امضا رسیده در پنجم مارس گذشته پرداختند.

بر اساس این بیانیه وزیر خارجه روسیه و دبیر کل سازمان ملل به خطر فعالیت تروریست ها در سوریه در پی شیوع کرونا پرداختند و بر ضرورت تضمین امنیت و ثبات دائمی در این کشور بر اساس بازگشت حاکمیت و صلح منطقه ای آن تاکید نمودند.

وزارت خارجه روسیه گفت: در این گفت وگو بر ضرورت توجه اساسی به مسائل حل بحران سوریه و لیبی تاکید و بر ابعاد مشخصی از فعالیت های سازمان ملل در این مناطق تمرکز شد.

در این بیانیه آمده است: طرف روسی به اولویت تسریع حل مسئله نمایندگی سازمان ملل در لیبی در چارچوب وخامت مستمر اوضاع در این کشور هم تاکید نمود.

در سرانجام بیانیه آمده است: لاوروف بر حمایت روسیه از کوشش سازمان ملل و نهادهای ویژه آن تاکید نمود که به دنبال هماهنگی کوشش های کشورهای عضو در عبور از بحران کرونا و پیامدهای اجتماعی و مالی آن هستند.

.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 11 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: fun30t1.ir شناسه مطلب: 992

به "لاوروف و گوترش بر ضرورت بازگشت حاکمیت به همه خاک سوریه تاکید کردند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "لاوروف و گوترش بر ضرورت بازگشت حاکمیت به همه خاک سوریه تاکید کردند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید