قیمت رسمی مسکن در سراسر کشور

به گزارش شهر سرگرمی، خبرنگاران: وزارت راه و شهرسازی می گوید: قیمت مسکن در بیشتر مرکز استان ها کمتر از 10 میلیون تومان است.

قیمت رسمی مسکن در سراسر کشور

جهت دریافت خدمات پتینه کاری چیست با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. هر گونه خدمات رنگ آمیزی با تکنیک های مدرن پتینه کاری را به ما بسپارید.

به گزارش خبرنگاران به نقل از پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، محمود محمودزاده در مورد تصمیم وزارت راه و شهرسازی اظهار کرد : در 27 مرکز استان، متوسط قیمت خرید و فروش مسکن برای هر مترمربع واحد مسکونی کمتر از 10 میلیون تومان است.

به گفته او در حدود 9 استان متوسط قیمت خرید و فروش مسکن کمتر از پنج میلیون تومان است. همچنین آنالیز ها نشان می دهد سه استان نیز متوسط قیمت هرمترمربع واحد مسکونی بین 10 تا 15 میلیون تومان خرید و فروش می گردد.

قیمت مسکن در تهران منهای منطقه یک و سه

معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: فقط در تهران میانگین خریدوفروش یک مترمربع واحد مسکونی حدود 25 میلیون تومان است. درعین حال در شهر تهران اگر مناطق یک و سه را که رقم های خرید و فروش در آنها غیرمنطقی است را در نظر نگیریم، میانگین قیمت هر مترمربع خرید و فروش واحد مسکونی 20 میلیون تومان برآورد می گردد.

اثر قیمت دلار بر بازار مسکن

وی با تاکید بر اینکه نرخ دلار بر قیمت مسکن تاثیر فراوانی داشته است، شرح داد: برآوردها حاکی است حوزه زمین و مسکن یکی از مهمترین مرجع ها برای ذخیره سرمایه است. به همین دلیل سیاست وزارت راه و شهرسازی موضوع جداکردن بازار سرمایه و سفته بازی از بازار مصرف است.

تصمیم های جدید برای بازار اجاره

محمودزاده ادامه داد: به منظور جداکردن بازار سفته بازی از بازار مصرف، پروژه های مختلفی تعریف شده که یکی از آنها، سامانه املاک و اسکان بود. با توجه به موفقیت سامانه از نظر زیرساخت و امکانات، در ماده 54 اصلاحیه مجلس توجه بیشتری به سامانه شد و تمامی خانواده ها مکلف به ثبت اطلاعات سکونتی در سامانه شدند. این الزام برنامه ریزی ها را در حوزه خرید و فروش و اجاره، شفاف می نماید.

معاون وزیر راه و شهرسازی همچنین از دیگر راهکارها برای ساماندهی و ایجاد ثبات در بازار قیمت ها در بخش مسکن را افزایش فراوری برشمرد و گفت: اجرای طرح های فراوری مسکن همچون طرح اقدام ملی و تفاهم نامه های همکاری در فراوری مسکن با سایر وزارتخانه ها و تکمیل واحدهای مسکونی مهر در جهت تقویت بازار مصرف است.

وی تاکید نمود: پیش بینی می گردد، مجموعه سیاست ها و اقدامات در بازار اجاره و خرید و فروش منجر به ایجاد ثبات در بازار خرید و فروش و اجاره گردد و نقش موثری در بازار ایجاد کند. همچنین، آیین نامه اجاره داری حرفه ای تدوین شده و برای تصویب به مراجع بالتر دولت برای تصویب ارایه شده است.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 17 دی 1399 بروزرسانی: 17 دی 1399 گردآورنده: fun30t1.ir شناسه مطلب: 1318

به "قیمت رسمی مسکن در سراسر کشور" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قیمت رسمی مسکن در سراسر کشور"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید