صنعاء: آمریکا پشت پرده ناآرامی ها در البیضاء است، حملات گسترده عربستان به مأرب

به گزارش شهر سرگرمی، سخنگوی دولت نجات ملی یمن گفت که آمریکا در پشت پرده ناآرامی های اخیر در استان البیضاء واقع شده است.

صنعاء: آمریکا پشت پرده ناآرامی ها در البیضاء است، حملات گسترده عربستان به مأرب

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از المسیره، ضیف الله الشامی سخنگوی دولت نجات ملی در یمن گفت که ناآرامی ها در بخش الزاهر استان البیضاء به وسیله آمریکا که مدعی علاقه مندی به صلح در یمن است مدیریت می گردد.

وی اضافه کرد: شعار دروغین صلح که از سوی کشورهای ائتلاف متجاوز سعودی و در رأس آنها آمریکا مطرح می گردد چیزی جز فریب و ابزاری برای اجرای برنامه هایشان در سرکوب ملت ها نیست.

الشامی گفت: عملیات نظامی در البیضاء در حالی انجام شده است که کشورهای ائتلاف متجاوز سعودی مدعی هستند صنعاء مانع برقراری صلح می گردد.

گفتنی است که گروه تروریستی القاعده جبهه جدیدی را در استان البیضاء با حمایت نیروهای ائتلاف سعودی با هدف کاستن از فشار از روی شهر مأرب که در آستانه فتح به دست نیروهای صنعا قرار گرفته است، گگردد.

حملات گسترده جنگنده های ائتلاف متجاوز سعودی به مأرب و البیضاء

ائتلاف متجاوز سعودی روز دوشنبه 14 بار مواضعی را در دو استان مأرب و البیضاء در شمال شرق یمن بمباران کردند.

به گزارش رسانه های یمنی، ائتلاف متجاوز سعودی 11 بار بخش صرواح استان مأرب و 3 بار منطقه ناطع در استان البیضاء را هدف حملات هوایی قرار داد.

163 مورد نقض آتش بس به وسیله متجاوزان در الحدیده

اتاق عملیات افسران ارتباط و هماهنگی برای رصد نقض آتش بس در استان الحدیده از رصد 162 مورد نقض آتش بس از سوی متجاوزان در 24 ساعت گذشته اطلاع داد.

عربستان سعودی همراه با امارات، بحرین، سودان، قطر و آمریکا در ششم فروردین سال 1394 با تشکیل ائتلاف به اصطلاح عربی ـ آمریکایی تجاوز خود به کشور یمن را شروع کرد، اما با گذشت بیش از شش سال از این تجاوز وحشیانه و همه جانبه، سایر هم پیمانان سعودی به غیر از امارات، بحرین و آمریکا از این ائتلاف خارج شدند. تجاوز نیروهای ائتلاف عربی ـ آمریکایی به سرکردگی عربستان سعودی به یمن تا به امروز موجب خلل در مقاومت مردم این کشور نشده است.

+

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 29 تیر 1400 بروزرسانی: 29 تیر 1400 گردآورنده: fun30t1.ir شناسه مطلب: 1667

به "صنعاء: آمریکا پشت پرده ناآرامی ها در البیضاء است، حملات گسترده عربستان به مأرب" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "صنعاء: آمریکا پشت پرده ناآرامی ها در البیضاء است، حملات گسترده عربستان به مأرب"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید