شرایط تهران هشدار دهنده است، 80 فوتی در 24 ساعت

به گزارش شهر سرگرمی، فرمانده عملیات مقابله با کرونا در کلانشهر تهران، از افزایش تردد های درون شهری نسبت به هفته قبل اطلاع داد و گفت: شرایط تهران نگران کننده است.

شرایط تهران هشدار دهنده است، 80 فوتی در 24 ساعت

به گزارش گروه اجتماعی خبرنگاران علیرضا زالی، اظهار کرد: در 48 ساعت اخیر شاهد ازدحام و شلوغی قابل توجهی بودیم، بر اساس گزارش ها تردد مرکزی و درون شهری نسبت به هفته قبل 135 درصد افزایش و نسبت به مدت مشابه پارسال 6 درصد رشد داشته است.

وی همچنین ادامه داد: در میزان استفاده از مترو نسبت به هفته قبل 39 درصد افزایش را شاهد بودیم و فقط در تردد های درون شهری ساعت 21 شب تا 4 صبح نسبت به هفته قبل 12 درصد کاهش گزارش شده است.

به گفته فرمانده عملیات مقابله با بیماری کرونا در تهران، اگرچه بخشی از این شلوغی ممکن است متأثر از تغییرات آب و هوا باشد، اما این آمار نگران کننده است. به نظر می رسد شرایط در تهران هشدار دهنده است.

زالی توضیح داد: در 24 ساعت اخیر 80 نفر فوت شدند که از این تعداد 52 نفر PCR مثبت بودند. همچنین 378 بیمار بستری جدید گزارش شده است که از این تعداد 132 بیمار در بخش مراقبت های ویژه بستری شدند.

وی اضافه نمود: بالغ بر 5 هزار و 400 بیمار سرپایی جدید به بخش بهداشت و درمان مراجعه کردند. در مجموع 3470 بیمار در بخش های درمانی بستری هستند که از این تعداد 1320 در بخش مراقبت ویژه هستند. همچنین به طور کلی 395 بیمار شرایط نامناسب تنفسی دارند.

زالی گفت: تأثیر ازدحامی که روز های اخیر در سطح شهر با آن روبرو بودیم در تغییر شاخص بستری بیمارستانی و مرگ و میر ممکن است تا دو هفته دیگر نیز نمایان نگردد.

وی با اشاره به شروع طرح محله محوری در تهران، پیشبرد این طرح را نیازمند همکاری مردم دانست و اضافه نمود: امکان ردیابی سریع و قرنطینه سازی هوشمند بیماران در قالب این طرح می تواند به عنوان یک مداخله اجتماعی تأثیرگذار باشد.

زالی با بیان اینکه پیش بینی می گردد با شروع فصل زمستان با آمار رو به افزایش ابتلاء رو به رو باشیم، ادامه داد: بر اساس مطالعات منتشر شده عظیم ترین سهم در انتقال بیماری را دورهمی های کوچک خانوادگی داشته است. به همین علت باید به خانواده های ایرانی با توجه به نزدیک شدن به شب یلدا هشدار داد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 17 دی 1399 بروزرسانی: 17 دی 1399 گردآورنده: fun30t1.ir شناسه مطلب: 1319

به "شرایط تهران هشدار دهنده است، 80 فوتی در 24 ساعت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شرایط تهران هشدار دهنده است، 80 فوتی در 24 ساعت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید