سفر به ییلاق آلاشت، بهشتی در دل گیلان

شاید به نظر سخت برسه اما سفر به یکی از ییلاقات گیلان توی پاییز و زمستون البته اگه با امکانات کامل باشه خیلی جذابه و به تحمل سرما و سختی راه می ارزه. فکر کن وقتی صبح از خواب بیدار میشی یه مه جذاب که قسمت محوی از یه منظره رو نشونت میده و وسوسه ات می کنه که بری و از نزدیک توی این منظره غرق شی. ما قراره توی این سفرنامه اینستاگرامی سفر به یکی از این ییلاق ها رو تجربه کنیم. ییلاق آلاشت مقصد این سفر ماست. سفر به آلاشت یه تجربه کوتاه اما پر از قشنگی و حس خوب بود. با خبرنگاران توی این سفر همراه باشید.

سفر به ییلاق آلاشت، بهشتی در دل گیلان

اگر علاقمند به سفر با بهترین تور کانادا هستید با ما همراه شوید

رور اول

قرار بود سفر به آلاشت رو از صبح خیلی زود آغاز کنیم که ما دیر رسیدیم. گروه زودتر از ما حرکت نموده بود اما ما هم که نمی تونیم از اولین صبحونه سفر بگذریم. پس خودمونو سریع به محل صبحانه رسوندیم. صبحونه رو خوردیم و با گروه همراه شدیم تا سفر به آلاشت رو آغاز کنیم.

توی جاده یه اتفاق قشنگ افتاد. چند تا سگو دیدیم که گرسنه بودن. بهشون غذا دادیم. یکی از سگا یه نخ دور گردنش بسته شده بود که لیدر گروه نخو باز کرد و به هممون یادآوری کرد تا به حیوونا محبت کنیم.

دوباره حرکت کردیم و وارد یه جاده پاییزی فوق العاده شدیم. یه هو یه چشم انداز فوق العاده زیبا پیش چشممون گسترده شد.

راستا قشنگمون پر از رنگای پاییزی بود. ما تیکه به تیکه ماشینو نگه می داشتیم و عکاسی می کردیم. کلی عکسای محشر گرفتیم.

البته فقط عکاسی نبود. توی طبیعت بکری که با هر توقف جلوی چشممون گسترده می شد قدم می زدیم و لذت می بردیم.

جاده زیبا رو ادامه دادیم. تا برسیم به خونه خاله اعظم در روستا. با ورودمون غازها اومدن استقبال.

خونه خاله اعظم یه غذای خیلی خوشمزه خوردیم و اینم شد نهار اولمون توی سفر آلاشت.

بعد نهار نوبت استراحت زیر کرسی و لذت بردن از هوای پاییزی آلاشت بود. بعد ازاستراحت دوباره قرار بود راه بیافتیم و سفرمونو یه ییلاق آلاشت ادامه بدیم.

نوبتی هم باشه نوبت چای آتیشی و استراحت کنار آتیشه. همسفرا هم دور آتیش با هم معاشرت می کردن و بیشتر آشنا می شدن. خوبی سفر به پیدا کردن دوستای تازه اس دیگه.

بعد نوبت پختن آش روی آتیش شد. توی این هوا خوردن آش کنار آتیش خیلی می چسبه.

دورهمی تا پاسی از شب ادامه داشت و بعدش به سمت اقامتگاهمون برای شب اول سفر به آلاشت حرکت کردیم. نم نم بارون می زد و کلی فضا رو شاعرانه نموده بود.

روز دوم

روز دوم سفرمون به ییلاق آلاشت رو با یه املت خوشمزه و هیجان انگیز آغاز و کردیم و بعد دوباره به دل جاده زدیم. گشت و گذار در منطقه آلاشت در روز دومم ادامه داشت. کلی منظره بکر و زیبا برای تفریح و عکاسی وجود داشت که ما از یکی یکیش بازدید کردیم.

برگشت به تهران و جدا شدن از اون هوا و طبیعت فوق العاده برامون سخت بود به خصوص که هوا بارونی و دلگیر بود و حسشو به ما هم منتقل نموده بود. اما بالاخره برگشتیم چون راه رفتنی رو باید رفت.

برای دیدن عکسا و فیلمای بیشتر از این سفرنامه اینستاگرامی می تونید به صفحه اینستاگرام ما سر بزنید.

منبع: همگردی
انتشار: 14 بهمن 1398 بروزرسانی: 14 بهمن 1398 گردآورنده: fun30t1.ir شناسه مطلب: 586

به "سفر به ییلاق آلاشت، بهشتی در دل گیلان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سفر به ییلاق آلاشت، بهشتی در دل گیلان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید