ساماندهی خیابان ولیعصر وارد فاز اجرا می گردد

به گزارش شهر سرگرمی، شهر: طرح ساماندهی خیابان ولیعصر در منطقه یک بعد از رفع کردن اشکالات، تا حدود یک ماه آینده وارد فاز اجرا می گردد.

ساماندهی خیابان ولیعصر وارد فاز اجرا می گردد

به گزارش خبرنگار شهر، سید حمید موسوی، شهردار منطقه یک در مجالی برای طراحانه اندیشیدن به فرصت های شهری خیابان ولیعصر (عج) علت خوب نبودن حال شهر و خیابان ولیعصر را نادیده دریافت مردم به عنوان عنصر اصلی شهر بیان کرد و گفت: تولی گری باید با شهرداری و تصدی گری با مردم باشد. طرح های آنچنانی در بافت ها مساله دار بدون حضور مردم حاصلی نخواهند داشت و طرح های اشتباه محصول نگاه بالا به پایین مسوولان هستند.

او با بیان اینکه باید سعی کنیم تخلیه جمعیت در مناطق اتفاق نیفتد و زمینه رفت و آمد مردم فراهم گردد، اضافه نمود: رفتن مردم از محیط های شهری، این فضاها را به فضای بی دفاع شهری تبدیل می نماید. طرح ها با ورود جمعیت باید عملیاتی شوند و در عین حال آثار محیط های پیرامونی بر آن ها نیز معین باشد.

موسوی ادامه داد: اگر بحث تقویت گردشگری درتهران است باید موضوعات ترافیکی نیز مورد توجه جدی قرار گیرد. باید شهر لجام گسیخته در اختیار خودرو را انسان محور کنیم. درعین حال زمینه حضور شهروندان را با خودرو و حمل و نقل عمومی به سمت نقاط گردشگرپذیر فراهم کنیم.

او ادامه داد: توجه به مقیاس پروژه مساله بسیار مهمی است؛ زمانی که موزه سینما ایجاد می کنیم باید اثر ترافیکی محدوده آن را بسنجیم. او تاکید نمود: باید میان مسائل و مقتضیات شهر و طرح هایی که اجرا می کنیم، ارتباط محکمی وجود داشته باشد تا به مرحله اجرا برسند.

موسوی همچنین در حاشیه این مراسم به خبرنگار شهر گفت: طرح های ارائه شده برای خیابان ولیعصر در گام های اولیه قرار دارند و کارگاه هایی مانند امروز باعث غنا و تکمیل شدن طرح ها می گردد و حرکت به این سمت گامی به سمت جلوست.

او اضافه نمود: رفع نقاط بی دفاع شهری و معضلاتی که خصوصاً در باغ فردوس، خیابان توتونچی، اطراف میدان تجریش و شب مردگی که در اطراف خیابان ولیعصر وجود دارد و استقرار کاربری هایی که می تواند به حیات شهری دامن بزند و باعث رونق گردد باید انجام گردد.بازگشایی هایی که می تواند یاری کند تا نقاط را برای افراد ناهنجار و هنجارشکن ناامن و برای شهروندان امن کند و به تبع آن مردم بتوانند بیشتر از این فضاها استفاده نمایند از موضوعاتی است که در طرح ها دیده شده است و آثار پیامدهای این طرح ها برای شهروندان به زودی قابل مشاهده خواهد بود.

شهردار منطقه یک با بیان اینکه طرحی که مداخله و مشارکت شهروندان در آن نباشد نه قابل اجراست و در صورت اجرا نیز برای شهروندان قابل استفاده نخواهد بود، اضافه نمود: پرسشنامه ها و مصاحبه هایی با اهالی و ساکنان محله ها توسط گروه های ارائه نماینده طرح صورت گرفته که نشان می دهد نگاه ساکنین، گردشگران و کسبه در تهیه طرح لحاظ شده است؛ موضوعی که سالهاست در شهرداری به عنوان پیوست اجتماعی دنبال می گردد چرا که نگاه مردم در طرح ها بسیار مهم است.

شهردار منطقه یک یادآور شد: از حدود یک ماه آینده ساماندهی خیابان ولیعصر در این منطقه وارد فاز اجرا می گردد. در واقع بعد از رفع کردن اشکالات، ساماندهی خیابان ولی عصر در منطقه یک شروع خواهد شد.

خبرنگار: علی سی پی

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 8 اسفند 1399 بروزرسانی: 8 اسفند 1399 گردآورنده: fun30t1.ir شناسه مطلب: 1412

به "ساماندهی خیابان ولیعصر وارد فاز اجرا می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ساماندهی خیابان ولیعصر وارد فاز اجرا می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید