دیدگاه های متفاوت نامزدهای ریاست کمیسیون اروپایی درباره برگزیت

به گزارش شهر سرگرمی، نامزدهای احزاب دموکرات مسیحی و سوسیال دموکرات برای سمت ریاست آینده کمیسیون اروپایی دیدگاه های متفاوتی را درباره برگزیت در یک مناظره تلویزیونی ارائه دادند.

دیدگاه های متفاوت نامزدهای ریاست کمیسیون اروپایی درباره برگزیت

به گزارش گروه بین الملل شهر سرگرمی به نقل از روزنامه تاگس اشپیگل، نامزدهای مطرح برای سمت ریاست کمیسیون آینده اروپایی در یک مناظره تلویزیونی دیدگاه های خود درباره موضوعات مختلف را مطرح کرده و درباره برگزیت مواضع مختلفی را ارائه دادند.

منفرد وبر، رئیس فراکسیون حزب مردم مجلس اروپا ونامزد دموکرات مسیحی ها برای سمت جانشینی یان کلود یونکر، رئیس فعلی کمیسیون اروپایی انتقاد شدیدی به مشارکت احتمالی انگلیس در انتخابات مجلسی اروپایی اواخر ماه می وارد کرده و گفت: او با این مسئله مشکل دارد که کشوری که تصمیم به خروج از اتحادیه اروپا دارد در تصمیمات این اتحادیه ایفای نقش کند.

فرانس تیمرمانس، رقیب سوسیال دموکرات منفرد وبر برای تصاحب ریاست کمیسیون اروپایی هم بر خلاف وبر تمدید تاریخ برگزیت تا آخر اکتبر را تمجید کرده و ابراز امیدواری کرد که انگلیس در اتحادیه اروپا باقی بماند.

چندی پیش 27 عضو اتحادیه اروپا در این باره با هم توافق کردند که تاریغ برگزیت برای دومین بار به تعویق افتاده و تا 31 اکتبر به انگلیس برای خروج از این اتحادیه زمان داده شود. البته بر اساس توافقات اجرا شده یک برگزیت زودتر از این موعد هم امکان پذیر است اگر عرصه سیاسی انگلیس درباره مناسبات آینده با اتحادیه اروپا توافق کند.

ابتدا قرار بود انگلیس در تاریخ 29 ماه مارس این اتحادیه را ترک کند و بعد از آن 12 آوریل برای این برگزیت در نظر گرفته شد و بعد از آن هم تاریخ برگزیت تا 31 اکتبر به تعویق افتاد.

سیاستمداران انگلیسی تا به حال نتوانسته اند درباره یک راه منظم برای خروج انگلیس از اتحادیه اروپا به توافقی دست یابند. اکثر سیاستمداران در انگلیس و بروکسل هم از یک برگزیت سخت بدون توافق با اتحادیه اروپا می ترسند. مذاکرات تا کنون دولت انگلیس با اپوزیسیون هم تا به حال به هیچ نتیجه ای نرسیده است.

این دو رقیب اروپایی که در فرانس 24 فرانسه مناظره می کردند به عنوان نمایندگان بزرگترین احزاب در مجلس اروپا شانس زیادی برای دستیابی به ریاست کمیسیون اروپایی دارند. انتخابات مجلسی اروپا از تاریخ 23 تا 26 ماه می (2 تا 5 خرداد) برگزار می شود.

این دو رقیب در بقیه مسائل کم تر اختلاف نظرهای شدیدی داشتند. تیمرمانس تاکید کرد که اتحادیه اروپا باید بیشتر در زمینه تقسیم رفاه بین فقیر و غنی و یک مالیات عادلانه برای شرکت های بزرگ کار انجام دهد. به گفته وی این جامعه هنوز ناعادلانه است و باید ترمیم شود.

بر خلاف تیمرمانس، وبر بر این عقیده بود که در مسائل اجتماعی و مالیات ها کشورهای عضو باید مسئول باشند نه اتحادیه اروپا.

منفرد وبر، در زمینه سیاست پناهندگی بر لزوم حمایت از مرزهای خارجی اتحادیه اروپا تاکید کرده و از طرف دیگر بر وظیفه انسانی برای کمک به مسئله اسکان پناهجویان تاکید کرد. وی پاسخ مناسب به بحران پناهندگان را از اولویت های اصلی خود بعد از تصاحب سمت ریاست کمیسیون اروپایی دانست.

تیمرمانس هم درباره مسئله نژاد پرستی هشدار داده و گفت: اعمال محدودیت علیه انسان ها به دلیل اصل و نسب و رنگ پوست و مذهب بسیار خطرناک تر از بحران مهاجرت برای آینده ما است.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 18 تیر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: fun30t1.ir شناسه مطلب: 131

به "دیدگاه های متفاوت نامزدهای ریاست کمیسیون اروپایی درباره برگزیت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دیدگاه های متفاوت نامزدهای ریاست کمیسیون اروپایی درباره برگزیت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید