دریافت انتها کار به شرط داشتن فاضلاب شهری

به گزارش شهر سرگرمی، رشد ساخت و ساز در سال های اخیر در غربی ترین منطقه مرکز به نسبت دیگر منطقه ها شهر تهران بیشتر بوده و برخلاف آن زیرساخت های زندگی شهری در این منطقه، به علت بارگذاری جمعیت و کمبود امکانات، سیر نزولی و کاهش چشمگیری داشته است.

دریافت انتها کار به شرط داشتن فاضلاب شهری

به گزارش خبرنگاران،نبود شبکه فاضلاب شهری یکی از مسائل محیط زیستی این منطقه است که باعث شده تا مدیریت شهری و اهالی با چالش های بسیاری روبرو شوند. اکنون شهرداری منطقه 22 برای برطرف این معضل تدابیری اندیشیده است و از این پس به ساختمان های تازه ساز در صورتی مجوز سرانجام کار داده می گردد که تاسیسات دفع فاضلاب داشته باشند.

حمیدرضا حاجوی شهردار منطقه 22 در این باره می گوید: توسعه پیدا نکردن شبکه فاضلاب شهری یکی از بزرگترین چالش های زیست محیطی این محدوده است. اگر به این بحران توجهی نگردد، امکان برطرف آن در چند سال آینده وجود ندارد.اکنون هیچ قسمتی از منطقه به شبکه فاضلاب وصل نیست. بوی نامطبوع فاضلاب سبب شده تا منطقه از منظره تعریف شده فاصله بگیرد .

حاجوی علت به وجودآمدن این مشکل را شرح می دهد: سرعت بالای ساخت و ساز شهرک های مسکونی در این منطقه و نبود مدیریت واحد از دلایل به تاخیر افتادن راه اندازی شبکه فاضلاب شهری است، به همین علت راهکارهای مناسبی برای برطرف این معضل در نظر گرفته شده که یکی از این راهکارها الزام به فراهم سازی تاسیسات دفع فاضلاب برای ساختمان های تازه تاسیس است.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 13 بهمن 1401 بروزرسانی: 13 بهمن 1401 گردآورنده: fun30t1.ir شناسه مطلب: 2153

به "دریافت انتها کار به شرط داشتن فاضلاب شهری" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دریافت انتها کار به شرط داشتن فاضلاب شهری"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید