خرید خودرو کارشناسی شده، امن ترین راه چاره

به گزارش شهر سرگرمی، رپرتاژ آگهی - خرید خودرو در بازار درست دوم آن هم با قیمت های نجومی این روزها به اصطلاح عوام جگر شیر می خواهد. خیلی سخت می توان مطمئن شد که خرید اجرا شده یک خرید مناسب و بدون دردسرهای بعدی است. طبق تجربه 7ساله کارشناسان همراه مکانیک معین شده است که بیش از 75 درصد خودروهای موجود در بازار خریدوفروش خودروهای دست دوم حداقل یک ایراد فنی یا بدنه دارند، که فروشندگان برای فروش بالاتر معمولا آن را مخفی می نمایند. حتی در این بین ممکن است خودرویی با سابقه تعویض اتاق به عنوان یک خودروی سالم و بدون رنگ به شما معرفی گردد.

خرید خودرو کارشناسی شده، امن ترین راه چاره

کارشناسی پیش از خرید تا حد بسیار زیادی می تواند این مسائل را برطرف کند . اما شاید برای شما هم کارشناسی تک تک خودرو ها اندکی مشکل و هزینه بر باشد. پس راه چاره چیست ؟

کارشناسی پیش از خرید خودرو واجب است نه مستحب!

همزمان با پیشرفت انسان در تمامی علوم، ترفندهای صافکاری نقاشی و یا تعویض قطعات روز به روز در حال پیشرفت است، این پیشرفت تا حدی است که به راحتی قبل کار نقاش و صافکار قابل تشخیص نیست. بنابراین بهترین و منطقی ترین راه استفاده از کارشناسان تخصصی هر خودرو برای کارشناسی پیش از خرید خواهد بود. مواردی در خودرو ها دیده می شود که میزان کیلومتر و کارکرد خودرو با شرایط واقعی مطابقت ندارد؛ و به اصطلاح کیلومتر خودرو کم شده است. برای جلوگیری از افتادن در دام چنین فروشنده هایی بهتر است پیش از خرید از کارشناسی خودرو اطمینان حاصل کنید. در صورتی که برای شما نیز کارشناسی تک تک خودرو ها اندکی مشکل زاست و یا فکر می کنید که می تواند هزینه زیادی را به شما تحمیل کند پس بهتر است به سراغ خودرو های کارشناسی شده بروید تا بتوانید خرید مطمئنی را انجام دهید.

کارشناسی خودرو به سه بخش کارشناسی خود را برای بدنه، کارشناسی فنی موتور و جعبه دنده و همچنین تست رانندگی،آپشن و تجهیزات تقسیم خواهد شد.

کارشناسی خودرو برای بدنه

کارشناسی خودرو در بخش بدنه به ترتیب اولویت و اهمیت انجام می شود. در مرحله اول خودرو برای سالم بودن شاسی و ستون ها آنالیز خواهد شد. شاسی و ستون ها می توانند در صورت خرابی افت قیمت زیادی را برای خودرو ایجاد نمایند. پس از شاسی و ستون ها، رنگ شدگی و یا تعویض قطعات بدنه تست می شود.

بهترین روش برای تشخیص رنگ شدگی و یا بتونه در قسمت های زیر رنگ را می توان روش استفاده از دستگاه تست رنگ دیجیتال دانست. این روش که به راحتی می تواند حتی پاشیده شدن کیلر بر روی رنگ خودرو را تشخیص دهد میزان ریسک شما را در کارشناسی خودرو نسبت به روش های مرسوم قدیمی کاهش خواهد داد.

یک خودروی کارشناسی شده بایددر تمام این موارد شرایط شفاف و تعیینی داشته باشد. در صورتی که یک خودروی کارشناسی شده خرید می کنید باید با اطمینان بدانید که کدام یک از قطعات خودرو دارای رنگ شدگی و یا تعویض هستند و قیمت خودرو بر اساس آن ها معین شود.

کارشناسی فنی شامل موتور و گیربکس

دقت داشته باشید درصورتی که پیشرانه یک خودرو مشکل پیستون و یا سوپاپ داشته باشد با هزینه های بسیار گزافی برای تعمیر آن روبرو خواهید شد. بنابراین باید در کارشناسی خودرویی که خرید می کنید تمامی این موارد از جزئی ترین بخش های موتور و گیربکس تعیین شده باشد.

یک بخش با اهمیت دیگر در کارشناسی فنی خودرو را قسمت جلوبندی خودرو تشکیل می دهد. در این بخش قسمت های مختلف زیر و بند خودرو به طور کامل آنالیز و در تست رانندگی چک خواهند شد. در یک خودروی کارشناسی شده می توانید اطمینان حاصل کنید که قطعات مختلف به در شرایط مختلف رانندگی متناسب با خودرو جواب خواهند داد. پس از این قسمت نوبت به تست بخش های مختلف خودرو توسط دستگاه دیاگ خواهد رسید. در تست دستگاه دیاگ بسیاری از خطاهای خودرو تعیین خواهد شد، برای مثال درصورتی که ترمز abs خودرو به خوبی عمل نکند در این قسمت خطای آن تعیین خواهد بود.

تست رانندگی و تجهیزات

در آخرین مرحله از کارشناسی خودرو تست رانندگی به همراه تست تجهیزات و آپشن های خودرو مطرح خواهد بود. خودروهای امروزی به دلیل دارا بودن آپشن های متعددی که دارند احتیاج به کارشناسی و تست و آنالیز کامل خواهند داشت. بنابراین این خودرو پس از آنالیز های قبلی در تست رانندگی و تست تجهیزات آنالیز خواهد شد. دقت داشته باشید تنوع آپشن ها و عملکرد خودروهای امروزی در رانندگی باعث شده است فقط افرادی قادر به آنالیز خودرو باشند که به تمامی موارد خودرو آشنایی کامل دارند.

خرید خودرو کارشناسی شده راه چاره معاملات خودرویی پیروز

انجام کارشناسی به روش هایی که در بالا شرح داده شد پیش از خرید هر خودرویی واجب است. ولی تجربه نشان داده است که افراد برای انتخاب خودروی مورد نظر خود به طور میانگین 3 تا 5 خودرو را در مراحل نهایی خرید آنالیز می نمایند. این تعداد ممکن است باعث شود تا هزینه های زیادی به شما تحمیل شود. بنابراین بهتر است تا با مراجعه به وبسایت نمایشگاه آنلاین همراه مکانیک خودروی خود را انتخاب نمایید. در این نمایشگاه تمامی خودرو ها کارشناسی شده اند و در موقع خرید نیز می توانید ضمانت 7 روزه خرید را از همراه مکانیک دریافت نمایید.

منبع: شفقنا اقتصادی
انتشار: 8 آبان 1399 بروزرسانی: 8 آبان 1399 گردآورنده: fun30t1.ir شناسه مطلب: 1171

به "خرید خودرو کارشناسی شده، امن ترین راه چاره" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خرید خودرو کارشناسی شده، امن ترین راه چاره"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید