توسعه زیرساخت های گردشگری در گنبد نمکی جاشک

به گزارش شهر سرگرمی، زیرساخت های گردشگری گنبد نمکی جاشک به عنوان اثر طبیعی ملی و برای رونق گردشگری و اشتغالزایی پایدار با توجه به ظرفیت های بالقوه این منطقه توسعه می یابد.

توسعه زیرساخت های گردشگری در گنبد نمکی جاشک

ابوالحسن گنخکی، بخشدار آبدان، در بازدید از روستای جاشک با تاکید بر لزوم برنامه ریزی برای توسعه زیرساخت های روستاهای هدف گردشگری گفت که به عنوان اثر طبیعی ملی و ایجاد اشتغال باید اقدامات لازم جهت بهره برداری بهینه از گنبد نمکی جاشک برای اهالی روستا انجام پذیرد.

وی با اشاره به همجواری گنبد نمکی با روستای جاشک افزود:

که روستای جاشک برای رونق گردشگری و اشتغالزایی از ظرفیت بالقوه ای پایدار برخوردار است.

در راستای تسهیل کردن شرایط بازدید گردشگران از گنبد نمکی به گفته این مقام مسئول، شورای اسلامی و دهکمک جاشک با کمک بخش خصوصی نسبت به تجهیز اقامتگاه های بوم گردی فعال روستا و برگزاری نمایشگاه ها و جشنواره های مختلف اقدام می کند.

بخشدار آبدان با اشاره به ساختمان در حال احداث پاسگاه محیط بانی جاشک نیز افزود که در حفاظت از گنبد نمکی و جلوگیری از تخریب آن تکمیل و راه اندازی این پاسگاه نقش ویژه ای خواهد داشت.

گنخکی با اشاره بر نقش رسانه ها در اطلاع رسانی درباره ظرفیت های جذب گردشگر گفت:

باید نسبت به معرفی این اثر طبیعی ملی با بهره گیری از رسانه ها و شبکه های اجتماعی اقدام شود تا اشتغال پایدار در روستا در کنار جذب گردشگر و گردشگر ایجاد شود.

روستای جاشک با 200 نفر جمعیت در بخش آبدان شهرستان دیر واقع است و همه ساله برای بازدید از اثر طبیعی ملی گنبد نمکی جاشک پذیرای گردشگران داخلی و خارجی زیادی است که به این منطقه برای بازدید از اثر طبیعی ملی گنبد نمکی جاشک سفر می کنند.

منبع: کجارو / خبرگزاری مهر
انتشار: 21 فروردین 1401 بروزرسانی: 21 فروردین 1401 گردآورنده: fun30t1.ir شناسه مطلب: 1955

به "توسعه زیرساخت های گردشگری در گنبد نمکی جاشک" امتیاز دهید

3 کاربر به "توسعه زیرساخت های گردشگری در گنبد نمکی جاشک" امتیاز داده اند | 1 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "توسعه زیرساخت های گردشگری در گنبد نمکی جاشک"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید