تبدیل خاطرات مردگان به گیاه

به گزارش شهر سرگرمی، یک دستگاه نو به بازماندگان کسانی که از دنیا رفته اند، اجازه خواهد داد تا به جای نگه داشتن خاکستر آن ها در یک کوزه، به آن حیات بخشیده و به یک درخت تبدیل کنند.

تبدیل خاطرات مردگان به گیاه

فناوری Bios Incube که از طریق شرکت Bios Urn ساخته شده، یک انکوباتور است که بر تولید درختان از خاکستر انسان نظارت کرده و آن ها را در خانه بازماندگان پرورش می دهد.

به گفته شرکت سازنده، این ابداع به افراد اجازه می دهد مردگان خود را از طریق طبیعت به زندگی برگردانده و یک خاطره زنده از آن ها ایجاد کنند.

دستگاه Bios Incube یک گلدان براق سفید رنگ با ارتفاع 76 سانتیمتر و قطر 33 سانتیمتر است. این گلدان با کوزه زیست تخریب پذیر Bios Urn همکاری کرده و به یک اپلیکیشن تلفن همراه متصل می شود. اگر چه این کوزه بیش از یک سال است که به بازار وارد شده، دستگاه Incube اما یک محصول نو برای افرادی است که می خواهند درختشان در کنارشان و نه در جنگل کاشته شود.

کوزه Bios Urn یک بسته استوانه ای نسبتاً کوچک است که دانه و خاک در آن بر روی خاکستر فرد مرده قرار گرفته است. کل این کوزه در نیمه بالایی Incube قرار می گیرد و از زیر و اطراف با خاک پشتیبانی می شود. کوزه از کاغذ، کربن و سلولز ساخته شده و پس از تجزیه شدن، خاکستر درون آن با خاک و ریشه درخت ترکیب می شود.

محیط بیرونی گلدان Incube که با یک مانع از خاک جدا می شود، مخزن آبی قرار گرفته است که تا سه گالن آب معادل 11/4 لیتر را نگه می دارد. یک پمپ آب در زیر گلدان قرار داشته و یک حسگر و آب پاش نیز در بالای آن قرار گرفته است. آب از طریق یک درگاه به لبه گلدان هدایت می شود. سه گالن آب ذخیره می تواند تا 20 روز برای گیاه کافی باشد.

حسگر به نظارت بر رطوبت پرداخته تا از انتقال آب کافی به درخت، رسانایی خاک برای اطمینان از برخورداری درخت از کود کافی و دمای خاک مطمئن شود. این حسگر همچنین شرایط محیطی مانند قرار گرفتن در معرض نور خورشید، دما و رطوبت را نیز بررسی می کند. حسگر مذکور از پیش برنامه ریزی شده تا از نوع درختی که محافظت می کند و نیازهای آن، آگاه شود.

حسگر به طور بی سیم همه اطلاعات جمع آوری شده را از طریق وای فای به اپلیکیشن تلفن همراه می فرستد.

منبع: کجارو / خبرگزاری ایسنا
انتشار: 25 بهمن 1400 بروزرسانی: 25 بهمن 1400 گردآورنده: fun30t1.ir شناسه مطلب: 1907

به "تبدیل خاطرات مردگان به گیاه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تبدیل خاطرات مردگان به گیاه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید