به جهان آمدن یوزپلنگ های ایرانی، اتفاقی کم نظیر در جهانست ، از داشتن تفنگ بیهوش کننده محرومیم

به گزارش شهر سرگرمی، کارشناس محیط زیست گفت: به جهان آمدن ماده یوزپلنگ ایرانی خبر مسرور کننده ای بود و اتفاقی کم نظیر در جهان محسوب می گردد و باید به جامعه حیات وحش کشور و متخصصانی که این امر مهم را رقم زدند.

به جهان آمدن یوزپلنگ های ایرانی، اتفاقی کم نظیر در جهانست ، از داشتن تفنگ بیهوش کننده محرومیم

مصطفی نادری کارشناس محیط زیست در مصاحبه با خبرنگار گروه اجتماعی خبرنگاران، اظهار کرد: درباره گونه جانوری یوزپلنگ ایرانی میتوانیم بگوییم که بعد از تخریب زیستگاه که عامل اصلی کاهش جمعیت و رو به انقراض رفتن این گونه باارزش است، میتوان به مورد سگ های ولگرد اشاره نمود.

وی اضافه نمود: سگ های ولگرد حیات بسیاری از گونه های مختلف جانوری و گیاهی را تهدید می نمایند و یک رقیب بسیار جدی برای حیات وحش در منطقه ها مختلف ایران محسوب می شوند.

این کارشناس محیط زیست اعلام نمود: توله پلنگها مثل سایر توله های دیگر گونه های جانوری حیات وحش و حتی مثل نوزاد انسان که از ابتدای تولد تا 2 تا 3 ماهگی قدرت تشخیص رنگ ندارند و همه چیز را سیاه و سفید می بینند و این موضوع بر اساس غریزه است که خداوند در بین همه موجودات چه انسان و چه حیوان رقم زده است.

نادری در ادامه یادآور شد: خبر به جهان آمدن ماده یوزپلنگ ایرانی خیلی خبر خرسند نماینده ای بود و اتفاقی کم نظیر در جهان محسوب می گردد و باید به جامعه حیات وحش کشور و متخصصانی که این امر مهم را رقم زدند.

وی بعلاوه تاکید نمود: کشوری که توان توله گیری در اسارت از یوزپلنگ را دارد، چرا در مسئله ایجاد شده برای پلنگ قائمشهر از داشتن تفنگ بیهوش نماینده ویژه حیوانات محروم هستیم و استانی با عظمت استان مازندران باید یک یا تفنگ بیوهشی داشته باشد و این ها همه درد است.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 9 تیر 1401 بروزرسانی: 9 تیر 1401 گردآورنده: fun30t1.ir شناسه مطلب: 2028

به "به جهان آمدن یوزپلنگ های ایرانی، اتفاقی کم نظیر در جهانست ، از داشتن تفنگ بیهوش کننده محرومیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "به جهان آمدن یوزپلنگ های ایرانی، اتفاقی کم نظیر در جهانست ، از داشتن تفنگ بیهوش کننده محرومیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید