ارتباط آنفلوانزا با ریسک بالای حمله قلبی

به گزارش شهر سرگرمی، طبق گزارش محققان موسسه علوم بالینی تورنتو، در بین 332 بیمار دچار حمله قلبی، احتمال ابتلا به آنفلوانزا در آنان قبل از حمله قلبی شش برابر بود.

ارتباط آنفلوانزا با ریسک بالای حمله قلبی

محققان کانادایی عنوان می نمایند این یافته ها بر اهمیت این توصیه قدیمی می افزاید: هر سال واکسن آنفلوانزا بزنید، به خصوص اگر در معرض ریسک بالا حمله قلبی قرار دارید.

دکتر جفری وونگ سرپرست تیم تحقیق، در این باره می گوید: اگر مبتلا به بیماری قلبی هستید علاوه بر مصرف داروی کلسترول و کنترل فشارخون تان، باید هر سال واکسن آنفلوانزا هم بزنید.

مطالعات گذشته هم نشان داده اند که عفونت آنفلوانزا با افزایش ریسک حمله قلبی در افراد در معرض خطر مرتبط است.

به گفته محققان، شواهد نشان می دهد که التهاب و انجام اقداماتی در راستای کاهش التهاب در خطر بروز حمله قلبی مهم هستند.

حال عفونت آنفلوانزا این مشکل را تشدید می نماید. اگر فرد دارای پلاک های لخته شده در عروق خود باشد، ابتلا به آنفلوانزا می تواند موجب بروز التهاب در کل بدن و گشاد شدن عروق گردد و بدین ترتیب پلاک ها گسیخته می شوند؛ در زمان جدا شدن پلاک ها، این مسئله می تواند به طورکامل عروق تامین نماینده منابع برای قلب را مسدود نموده و در نتیجه حمله قلبی اتفاق بیفتد.

محققان در این تحقیق، حدود 20 هزار فرد بزرگسال اهل اونتاریو کانادا را مورد آنالیز قرار دادند. آنها دریافتند بیماران شش برابر بیشتر دچار حمله قلبی در هفته بعد از ابتلا به عفونت آنفلوانزا شدند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 17 آذر 1398 بروزرسانی: 27 فروردین 1399 گردآورنده: fun30t1.ir شناسه مطلب: 452

به "ارتباط آنفلوانزا با ریسک بالای حمله قلبی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ارتباط آنفلوانزا با ریسک بالای حمله قلبی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید