آبشار آب سفید کجاست؟

به گزارش شهر سرگرمی، آب از ارتفاع زیاد به سنگ ها می خورد و با این برخورد، حباب های سفیدی در هوا پخش می شود. و این علت نامگذاری آبشار آب سفید است. آب سفید، یکی از 11 آبشاری ست که در الیگودرز لرستان وجود دارد. و به خاطر طبیعت سرسبز اطرافش و زیبایی خودش به عروس آبشارهای ایران شهره است.

آبشار آب سفید کجاست؟

آبشار آب سفید کجاست؟

برای رسیدن به آبشار آب سفید اول باید از خرم آباد راهی الیگودرز شویم. و با طی 75 کیلومتر دیگر به نزدیکی آبشار برسیم. آبشاری در وسط یکی از دره های رشته کوه زاگرس و در کنار کوه بلند قالی کوه درزلقی.

الیگودرز با خرم آباد 153 کیلومتر فاصله دارد و و اگر قصد رفتن به آبشار را داشته باشیم، راستامان از روستاهای کاکلستان و قلیان می گذرد. و باید در جاده امامزاده مومد حسن رانندگی کنیم. بعد از 2 ساعت رانندگی در جاده کوهستانی، 15 دقیقه که پیاده برویم، کنار آبشاریم.

ماشین دربستی از الیگودرز یا مینی بوس هایی که به طرف روستاهای منطقه زوماهرو می فرایند هم ما را به مقصد می رسانند.

جاذبه های گردشگری الیگودرز کدامند؟

چرا باید اینجا را ببینم؟

عبارتی مثل عروس آبشارهای ایران خیلی ها را وسوسه می کند تا در سفرشان به لرستان، نزدیک سه ساعت تا الیگودرز بفرایند و آبشار آب سفید را ببینند. آب آبشار از دل تونلی بیرون می آید. از بالای ارتفاعی 52 متری به زمین می ریزد و حوضچه ای را به وجود می آورد و در نهایت بعد از طی مسافتی به سد دز در دزفول می پیوندد.

زیبایی خود آبشار از یکطرف و قشنگی طبیعت اطرافش از سوی دیگر، باعث شده آب سفید از محبوب ترین آبشارهای لرستان باشد. از بین درخت های گردو، بلوط، سرو کوهی و لاله های واژگون می گذریم و در دره ای با درخت های ارس، زالزالک، انجیر وحشی، نسترن، تمشک پیاده روی می کنیم. جایی که فرسنگ ها از زندگی شهری فاصله دارد.

از امکانات اطراف آبشار هم اگر خواسته باشید باید بگوییم که بهارها در این منطقه سیاه چادر عشایر برپاست. و عشایر بختیاری در این سیاه چادرها، ماست و شیر و سرشیر تازه می فروشند. سکو و غرفه هایی هم برای خرید وسایل ضروری و خوراکی در اطراف آن پیدا می شود.

از الیگودرز حدود 2 ساعت تا عروس آبشارهای ایران فاصله داریم. و بعد از دو سه ساعتی استراحت و تفریح، می توانیم دوباره به الگودرز برگردیم و در هتل جهانگردی این شهر اقامت کنیم.

بهترین فصل سفر

بهترین موقع برای دیدن این آبشار بهار است که هم رودخانه پایین دست پرآب است و هم خود آبشار. بهار فصل رویدن لاله های واژگون هم هست. البته در این فصل هم باید لباس گرم همراه داشته باشیم.

زیباترین آبشارهای ایران

جاذبه های نزدیک

زیارتگاه محمد بن حسن: در امتداد راستا دسترسی به آبشار، زیارتگاه محمد بن حسن که محلی ها به آن مومد حسن می گویند، قرار گرفته است. که در بین ساکنان منطقه ها بختیاری نشین از جایگاه ویژه ای برخوردار است.

سد خان آباد: این سد در 25 کیلومتری الیگودرز قرار گرفته. و برای دیدنش باید از الیگودرز به سمت اصفهان برویم و راستا را به سمت جاده شول آباد و شاهپورآباد طی کنیم. بعد از آن، جاده دسترسی به سد خان آباد ما را به دریاچه سد می رساند.

آبشار چکان: آبشار چکان در جنوب غربی الیگودرز و در بخش زو ماهرو قرار گرفته است و مشرف به روستاهای منطقه چکان است. این آبشار 30 متری، مشرف بر دره چکان و نزدیک روستاهای حسین آباد و دهقادی، و در راستا رسیدن به آب سفید است.

منبع: اسنپ تریپ
انتشار: 23 دی 1400 بروزرسانی: 23 دی 1400 گردآورنده: fun30t1.ir شناسه مطلب: 1872

به "آبشار آب سفید کجاست؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آبشار آب سفید کجاست؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید